reklamı kapat

POPÜLER

Copilot+ PC ASUS Vivobook S 15

Markanın ilk Copilot+ PC’si olan ASUS Vivobook S 15 için Türkiye fiyatı 58 bin TL olarak açıklandı

Markanın ilk Copilot+ PC’si olan ASUS Vivobook S 15 için Türkiye fiyatı açıklandı. Model markanın Copilot+ PC dönemindeki ilk temsilcisi konumunda.

ASUS Vivobook S 15, Türkiye’de buradaki resmi satış kanalından 58 bin TL satış fiyatıyla ön siparişe açıldı. Bu sürümde Snapdragon X Elite işlemci, 15,6-inç 3K OLED ekran, 1 TB SSD ile 32 GB RAM yer alıyor, model hakkında ASUS Türkiye şunları aktarıyor: “ASUS Vivobook S 15, şirketin ilk Copilot+ bilgisayarı ve Snapdragon X Elite Platformunun verimli gücü ve dahili yapay zeka motoru ile kullanıcılar, özel entegre Qualcomm Oryon CPU’nun bir sonucu olarak donanım hızlandırmalı yapay zeka işlevlerinin ve inanılmaz performans ve verimliliğin keyfini çıkarabiliyorlar. ASUS Vivobook S 15, çarpıcı 3K 120 Hz ASUS Lumina OLED ekranı, Harman Kardon sertifikalı ses ve 14,7 mm inceliği, 1,42 kg hafifliği ile zahmetsiz mobilite için tasarlandı. Vivobook S 15, en yeni Windows AI araçlarını sunan ilk yeni nesil ASUS Windows Copilot+ PC olma özelliği taşıyor. Dahili Qualcomm Hexagon NPU’ya sahip Snapdragon X Elite ile güçlendirilen bilgisayar, cihaz üzerinde hızlı yapay zeka işleme için 45 TOPS Neural motora sahip. Depolama seçenekleri arasında 32 GB 8448 MHz LPDDR5X RAM’e kadar yapılandırılabilir bellek ile ultra hızlı 1 TB PCIe 4.0 SSD bulunuyor. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil yapay zeka destekli geliştirmeler arasında Windows Studio Efektleri ve ASUS AiSense IR kamera yer alıyor. Kameranın varlık algılama özellikleri, kullanıcı uzağa baktığında ekranı karartan Adaptif Karartma ve kullanıcı uzaklaştığında dizüstü bilgisayarı otomatik olarak kilitleyen ve geri döndüğünde kilidi açan Adaptif Kilit özelliğini etkinleştiriyor. Ayrıca Vivobook S 15, şirketin özel yapay zeka uygulaması StoryCube’e sahip ilk cihaz olma özelliğini taşıyor. StoryCube, yakalanan ham dosyaları sıralamak, düzenlemek, yönetmek ve dışa aktarmak için yapay zeka yardımı kullanarak tüm dijital varlıkları yönetmenin en akıllı, en kullanışlı ve en güçlü yolu oluyor.

Bu güçlü donanımdan yararlanan Vivobook S 15, portre modunda görüntülü görüşmeler sırasında aydınlatma ve gürültü gidermeyi geliştiren Windows Studio Efektleri ve kullanıcılar uzaklaştığında otomatik kilitleme ve geri döndüklerinde otomatik kilit açma ve kullanıcı uzağa baktığında otomatik karartma sağlayan uyarlanabilir kilit özelliğini etkinleştiren yapay zeka destekli Güvenlik özellikli ASUS AiSense Kamera gibi gelişmiş özellikleri entegre ediyor. Ayrıca, doğru gerçek zamanlı altyazılar için Canlı Altyazılar içeriyor ve Cocreator, kullanıcıların eskizleri bitmiş sanat eserlerine dönüştürmelerini sağlıyor. Bu yenilikçi teknolojiler yalnızca güvenlik ve gizliliği artırmakla kalmıyor, aynı zamanda görsel-işitsel deneyimi yükseltiyor ve yaratıcılığın kilidini açıyor.”

ASUS Vivobook S 15 yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X