reklamı kapat

POPÜLER

Materyal tasarımlı Google Chrome böyle görünüyor

Google yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü web tarayıcısı Chrome için materyal tasarıma geçiş hazırlıklarında sona yaklaştı. Kısa bir süre sonra yeni güncellemeyle hayata geçmesi beklenen materyal tasarımlı Chrome’un ekran görselleri de yayınlandı ve yeni tasarım henüz yayınlanmadan detaylı bir şekilde karşımıza çıktı.

Köklü değişiklikler yerine ufak tefek yeniliklerle gelen yeni tasarımda, Android cihazlardan alıştığımız o sade tasarım dilini gözlemlemek mümkün. Halihazırdaki versiyona göre daha sivri ve köşeli hatlara kavuşan Chrome’da “hamburger” menü ikonunun yerini üç nokta simgesinin aldığını görüyoruz. Henüz beta aşamasında olduğu için son halinin bundan daha farklı olabileceğini akılda tutmakta fayda var.

Ekran görsellerine bakmanın yanı sıra materyal tasarımı erkenden deneyebilirsiniz de. Bunun için adres çubuğunu chrome://flags yazıp enter’a basmanız ve içinde “material design” geçen her şeyi etkinleştirmeniz (enable) yeterli. Ancak yeni tasarımın henüz tam olarak gelişimini tamamlamadığını ve Chrome kullanımınızı olumsuz etkileyebileceğini belirtelim.