reklamı kapat

POPÜLER

McLaren P1, tüm iç güzelliğiyle karşınızda

McLaren, McLaren F1’in yerini almaya hazırlanan yeni süper otomobili P1‘i geçtiğimiz Paris Otomobil Fuarı‘nda görücüye çıkarmıştı. McLaren’in yeni efsanesi olmasına kesin gözüyle bakılan P1’in geçtiğimiz aylarda dış görünümüyle ilgili fotoğraflar yayınlasa da iç mekan tasarımıyla ilgili fotoğraflar paylaşılmamıştı. Ancak bu fotoğraflar da internete düştü.

Otomobilin dış yüzeyinde yer alan karbon fiber malzemenin otomobilin içinde de kullanıldığı fotoğraflara bakıldığında görülüyor. Ultra ince karbon fiber  malzemeden üretilen koltukların sadece 10,5 kg ağırlığında olduğu söyleniyor. Alcantara ve deri malzemelerin de kullanıldığı otomobilin direksiyon simidinin arkasında ise karbon fiberden üretilen vites değiştirme kulakçıkları kullanılıyor. McLaren, karbon fiberin iç kısmındaki reçine katmanını 1,5 kilogram hafiflik sağlamak için kaldırdığı da belirtiliyor.
McLaren P1
Yaklaşık 20 yıl önce piyasaya sürülen McLaren F1’i aratmayacak kadar iddialı bir performansa sahip olan P1’de 1000 beygire kadar güç üreten V8 motor bulunuyor. Araç, yol modunda 9.100 devir/dakika motor hızında yaklaşık 800 beygirlik bir güç üretiyor. 1000 beygirlik gücün oluşması ise 200 beygirlik KERS sisteminin eklenmesiyle oluşuyor. Yalnıca 4000 adet üretilecek olan otomobilin önümüzdeki yıl yaklaşık 800 bin pounddan satışa sunulacağı belirtliliyor.
McLaren P1
McLaren P1

İLGİLİ HABERLER
McLaren’in yeni efsanesi P1 önümüzdeki yıl yollarda