reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV SDK’sı önümüzdeki ay geliyor mu?

iPhone 5S ile ilgili iddialarıyla adından söz ettiren Jefferies analisti Peter Misek, şimdi de Apple TV ile ilgili iddialarda bulunuyor. Misek’e göre Apple, Apple TV ile ilgili bir toplantıyı önümüzdeki ay içerisinde gerçekleştirecek. Apple’ın bu toplantıda yazılım geliştirme platformunu (SDK) Apple TV için geliştiricilere sunacağı belirtiliyor. Apple’ın böyle bir hamle yapması durumunda geliştiriciler Apple TV platformunda çalışacak uygulamaları geliştirmeye başlayabilecek.

Business Insider ve CNET‘te yer alan haberde Apple’ın bu toplantıda uzun zamandır dedikodusu yapılan televizyonunu tanıtmayacağı ifade ediliyor. Apple’ın televizyonu eylül veya ekim ayında görücüye çıkarabileceği de haberin detayları arasında yer alıyor. Misek, eylül veya ekim ayında tanıtılacağı söylenen Apple televizyonun 42 ila 55 inç arasında ölçülere sahip olacağını ve bu televizyonun  Amerika’da 1500 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını iddia ediyor.

The Loop‘tan Jim Dalrymple ise Apple’ın önümüzdeki ay böyle bir toplantı gerçekleştirmeyeceğini vurguluyor. Bu iddiaların gerçek olup olmadığını önümüzdeki ay göreceğiz.