reklamı kapat

POPÜLER

apple_netflix

Apple TV+ ve Netflix karşı karşıya

Apple’ın kısa bir süre önce tanıttığı yeni televizyon servisi Apple TV+ ile Netflix’i karşı karşıya getirdik. Bu yılın sonbahar aylarında dünya ile aynı anda Türkiye’de de kullanıma sunulacak Apple TV+, Netflix’te olduğu gibi özel içeriklerle geliyor.

Karşılaştırma yapıldığında özel içerik açısından Apple TV+’ın Netflix karşısında geride olduğunu söylemek mümkün. Şirket tarafından yapılan duyuruda 7 özel içerikten bahsedilmişti. Apple bu sayıyı daha da yukarı taşıyacağını belirtse de ilk etapta Netflix’le mücadele etmesinin kolay olmayacağını belirtmekte yarar var. Platformunad çok fazla sayıda özel içerik bulunan Netflix, önümüzdeki dönemde yeni projeleriyle bu sayıyı daha da artırması bekleniyor. Türkiye’de beğeniyle karşılanan Netflix, Türkiye’deki kullanıcıların ilgisini çekecek Türk dizilerine de imza atıyor. Şirket tarafından Türk dizisi veya filmi ile ilgili resmi bir açıklama gelmese de önümüzdeki dönemde Apple’ın Türkiye için özel içerikler de hazırlayabileceğini belirtelim. Netflix, üç farklı plan seçeceğiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Kullancıların standart çözünürlük plan için 15,99 TL’yi, Full HD çözünürlük plam için 27,99 TL’yi, 4K çözünürlüklü plan için 39,99 TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Netflix’in planları bu şekilde iken şirketin nasıl bir fiyatlandırma politası izleyeceği henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket yeni servisinde 4K çözünürlüğe destek verecek mi?

Şirketin kendi platformunda 4K video çözünürlüğünü sunup sunmayacağı ise henüz açığa çıkmış değil. Şirketin yeni video servisini eylül ayında Türkiye’de hizmete sunması bekleniyor. Video servisiyle ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Apple TV+’ın tanıtımı