reklamı kapat

POPÜLER

Oppo R17 Pro

Merak edilen “Oppo R17 Pro” için Huawei P20 Pro’ya göz dağı veren video [İzle]

Geçtiğimiz günlerde R17 modelini tanıtan Oppo, biliyorsunuz bir de R17 Pro üzerinde çalışıyor. Yeni yayımlanan video ise telefonun en önemli detayını kesinleştiriyor.

Çok yakında geleceği söylenen Oppo R17 Pro, yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere kesin olarak üçlü arka kamera sistemine sahip. Bu açıdan direkt olarak alanın öncüsü Huawei P20 Pro‘ya rakip olan telefon, fotoğraf tarafında çok iddialı görünüyor. Ayrıca telefonda değişken diyafram sistemi de aktif olarak yer alıyor. İlk olarak Samsung Galaxy S9+‘da karşımıza çıkan bu sistem, biliyorsunuz kameranın fiziksel olarak diyaframı değiştirebilmesine imkan tanıyor. İşte bu altyapıyı kullanacak R17 Pro, duyduğumuz kadarıyla F1.5 ile F2.4 arasında değişim getiriyor. F1.5 diyafram değeri düşük ışıklı ortamlar, F2.4 değeri ise bol ışıkta daha keskin fotoğraflar anlamına geliyor. Gücünü Snapdragon 710 işlemciden ve 8 GB RAM‘den alan Pro versiyon, 6,3 inç 1080×2280 piksel AMOLED ekranında göz hoş gelen bir çentik taşıyor. Sadece ön kamerayı kapsayan çentik, çok az yer kaplıyor. Arka kamera sistemiyle üç boyutlu ortam algılama yapabileceği de söylenen model, artırılmış gerçeklik odaklı ilginç imkanlar getirebilir deniyor. Modelde ekrana entegre parmak izi teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Oppo R17 hangi özelliklere sahip?

Hatırlamak adına modele gücünü ise yeni tanıtılan Snapdragon 670 işlemci ve tam 8 GB RAM veriyor. 6,4 inç inç Full HD+ AMOLED bir ekran üzerine kurulan telefon, 128 GB dahili depolamaya sahip. Önünde 25 megapiksel F2.0, arkasında ise henüz tam olarak detaylanmayan çiftli kamera sistemi bulunan telefon, bu tarata birçok yeni model gibi yapay zekadan yararlanıyor. Bünyesinde 3.500 mAh kapasitesinde bir pil yer alan telefon, burada şirketin VOOC hızlı şarj teknolojisine aktif olarak destek veriyor. Kutusundan Android 8.1 Oreo üzerinde çalışan Color OS 5.2 ile çıkan telefon,yaklaşık 440 dolar fiyat etiketine sahip.