reklamı kapat

POPÜLER

Oppo R17 Pro

Oppo R17 Pro, Galaxy S9+’ın en önemli özelliğiyle geliyor

Dün dikkat çeken özelliklere sahip R17 modelini tanıtan Oppo, bir de R17 Pro için hazırlıklar yapıyor. Resmi açıklamaya göre telefon Galaxy S9+‘ın en önemli özelliğiyle geliyor.

Bugün Geekbench testlerinde görülen Oppo R17 Pro, R17’nin çok daha gelişmiş hali olacak gibi görünüyor. Merak edilen telefon, firmanın resmi açıklamasına göre değişken diyafram sistemiyle geliyor. İlk olarak Samsung Galaxy S9+‘da karşımıza çıkan bu sistem, kameranın fiziksel olarak diyaframı değiştirebilmesine imkan tanıyor. İşte bu altyapıyı kullanacak R17 Pro, F1.5 ile F2.4 arasında değişim getiriyor. F1.5 diyafram değeri düşük ışıklı ortamlar, F2.4 ise bol ışıkta daha keskin fotoğraflar için kullanılıyor. Firmanın “akıllı diyafram” olarak isimlendirdiği altyapı, modelin kamera performansını ciddi şekilde öne çıkaracak gibi görünüyor. Gücünü Snapdragon 710 işlemciden ve 8 GB RAM‘den alan Pro versiyon, henüz kesin olmasa da arkasında üç kameralı bir kurulum taşıyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo R17 hangi özelliklere sahip?

Tekrardan hatırlamak adına modele gücünü ise yeni tanıtılan Snapdragon 670 işlemci ve tam 8 GB RAM veriyor. 6,4 inç inç Full HD+ AMOLED bir ekran üzerine kurulan telefon, 128 GB dahili depolamaya sahip. Önünde 25 megapiksel F2.0, arkasında ise henüz tam olarak detaylanmayan çiftli kamera sistemi bulunan telefon, bu tarata birçok yeni model gibi yapay zekadan yararlanıyor. Bünyesinde 3.500 mAh kapasitesinde bir pil yer alan telefon, burada şirketin VOOC hızlı şarj teknolojisine aktif olarak destek veriyor. Kutusundan Android 8.1 Oreo üzerinde çalışan Color OS 5.2 ile çıkan telefon,yaklaşık 440 dolar fiyat etiketine sahip.

İlgili Video

Bu da firmanın yolda olan R9 modeli