reklamı kapat

POPÜLER

robot

Dünyanın ilk robot başrolü

Robot teknolojisi hızla gelişiyor ve onların gelecekte pek çok meslek alanını ele geçirmesi bekleniyor. Görünen o ki bu çalışma alanlarından biri de sinema olacak. Tarihin ilk robot başrolü geçtiğimiz günlerde duyuruldu.

American History X, Lake of Fire ve Detachment gibi filmleriyle tanınan Tony Kaye gelecek filminde oldukça sıradışı bir çalışmaya imza atacak. Hollywood sinemasının güvenilir kaynakları arasında yer alan Deadline sitesinin haberine göre yönetmen bir sonraki filminin başrolü olarak bir robotu seçmeye hazırlanıyor. 2nd Born isimli proje daha önce izleyici karşısına çıkan 1st Born‘un devamı niteliğinde olacak. Farkı ise sinema tarihinde ilk defa bir robotu başrolde seyretmemiz olacak.

2nd Born filminin genç ve evli bir çift etrafında şekilleneceği söyleniyor. Farklı ailelerden gelen bu iki insan bebek bekliyor. Ancak hamilelik sürecinin karmaşık bir hal almasıyla aile üyeleri onlara yardıma gelecek. Farklı olmalarına rağmen çocukları için bir orta yol bulmaya çalışacak. Görünen o ki bu hikayede taraflardan birinin robot olmasını seyredeceğiz.

Başrol için seçilecek robotun filmden önce oyunculuk eğitiminden geçip kendini geliştirmesi gerekecek. Böylece Tony Kaye filmde CGI kullanmak zorunda kalmayacak. Bunun hikayeyi daha gerçekçi kılacağı düşünülüyor. Eğer seçilen robot başarılı olursa onun Amerika’daki oyuncular sendikasına dahi üye olabileceği konuşuluyor. Tüm bunların mümkün olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları

İLGİLİ HABERLER