reklamı kapat

POPÜLER

RoboCop efsanesi geri dönüyor!

Terminator köklerine dönüp yeniden beyaz perdede boy göstermeye hazırlanırken, bir haber de RoboCop‘tan geldi. Hollywood’un en ünlü polisi geri dönüyor.

Hollywood şüphesiz eski hazineleri yeniden ve yeniden değerlendirme konusunda pek çekingen davranmıyor. Bunların en yenisi ise RoboCop oluyor. Deadline‘ın özel haberine göre District 9 yönetmeni Neill Blomkamp‘ın yönetmen koltuğuna oturduğu filmin adı ise RoboCop Returns. Köklerden çok kopmayacağa benzeyen filmin, orijinal senaristleri Ed Neumeier ve Michael Miner’ın yapımcı ve baş yapımcı olduğu kaydedilmiş. Senaryo ise Tim Miller’ın Terminator’ına yardımcı yazarlık yapan Justin Rhodes’a emanet. Rhodes’un yazacağı senaryo ise çok yabancı olmayacak. Çünkü yapılan açıklamaya göre Rhodes, Paul Verhoeven’in 1987’de yönettiği orijinal filme, Neumeier ve Miner’ın devam filmi olarak yazdığı ama hayata geçmeyen senaryoyu elden geçirecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Robot polis göreve dönüyor

İlk filmde Peter Weller başrolü üstleniyordu. Kötü bir şekilde yaralanmış bir polisin ölümden dönerek bir cyborg’a dönüşümünü gösteren film, yarı robot yarı insan bir polisle bizi buluşturuyordu. Detroit sokaklarını kontrol eden robot polis zaman zaman önceki hayatından anılar hatırlıyordu. Daha sonra film Joe Kinnaman’ın başrolünde 2014’te yeniden çekilmiş ancak Çin’de çok baskın olmasına karşın genel olarak beklenen başarıyı elde edememişti.