reklamı kapat

POPÜLER

James Bond

James Bond yönetmeninin çekmeyi reddettiği senaryo

James Bond filminden ayrıldığı duyurulan yönetmen Danny Boyle‘un bu kararı almasının arkasındaki sebep belli oldu. Görünen o ki Boyle, yapımcıların radikal kararını kabul etmemiş.

Daniel Craig’in son kez James Bond’u canlandıracağı yeni film, büyük bir açmaza girmiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde filmin yönetmeni Danny Boyle’un görevi bıraktığı açıklanmıştı. Fazla bir detay verilmemiş fakat “yaratıcı süreçte fikir birliğine varılamadığı” belirtilmişti. Bu yaratıcı süreçte oluşan fikir ayrılığının sebebi ortaya çıktı. Görünüşe göre Boyle, Craig ve yapımcı Barbara Broccoli’nin yeni filmle ilgili fikirlerini “saçma” bulmuş. Söz konusu fikir ise James Bond karakterini filmin sonunda öldürmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vurucu bir son mu, saçmalık mı?

Kulislerde konuşulanlara göre Broccoli, Boyle’un senaryosunu pek beğenmeyerek kendi fikirlerini ortaya atmış. Boyle’un senaryosunun Rusya gerginliğine dayandığı ve modern bir soğuk savaş teması işlediği söyleniyor. Boyle’un Craig ile de tartıştığı söylentiler arasında. Broccoli’nin istediği ise filmin sonunda 007’ye görkemli bir veda. Bunu da onu öldürerek yapmayı planlayan Broccoli, beklediği tepkiyi Boyle’dan alamamış. Boyle, bu fikri çok saçma bulduğu için projeden ayrıldığı söyleniyor.

Bond’un öldürülmesi fikri ise gelecek film için hazırlanmış bir yem elbette. Yeni Bond’un, hatta belki de kadın bir Bond’un gelişi için hazırlık yapabileceği gibi, Bond’un hiç ölmediği bir sürprize de gidebilir. Yeni kararla beraber ise filmin yapımı ciddi bir aksama yaşayacak. Yeni bir yönetmen ve senaryo arayışına giren ekibin film için belirlediği 25 Ekim 2019 tarihi hayal olmuş gibi görünüyor. Filmin 2020 sonundan önce vizyona çıkması şimdilik beklenmiyor.