reklamı kapat

POPÜLER

James Bond

James Bond yapımcıları neden kadın Bond istemiyor?

25. James Bond filminin izleyici karşısına çıkmasının ardından bu karakterin büyük bir değişim geçirmesini bekliyoruz. Ancak bu süreçte kadın bir Bond görmeyeceğiz gibi duruyor.

Bildiğiniz gibi Daniel Craig, No Time To Die filminden sonra James Bond’a veda edecek. Bu gerçek uzun zamandır bilindiği için hayranlar bir sonraki Bond’u bulmaya çabalıyor. Bu süreçte pek çok oyuncunun ismi gündeme geldi. Ancak bu noktada en dikkat çekici öneriler kadın oyuncular oldu. Çünkü hayranların bir kısmı artık bu karaktere bir kadının hayat vermesinin zamanının geldiğini düşünüyor. Fakat serinin yapımcıları arasında yer alan Barbara Broccoli bu fikre karşı çıkıyor. Kadın yapımcı James Bond’u kadın karakter olarak ele almanın iyi bir fikir olmadığını düşünüyor.

Kadın James Bond neden olmamalı?

“Bond farklı bir ırktan biri tarafından canlandırılabilir fakat o bir erkek. Güçlü bir kadın karakterin hikayesini anlatmak istiyorsak, bunun için yeni karakterler yaratmamız gerektiğini düşünüyorum. Erkek bir karakteri kadın olarak ele alıp, kadın bir oyuncuya oynatmanın enteresan bir yanı yok. Kadın karakterler kendi başlarına çok daha ilgi çekiciler.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgi çekici tüm karakterlerin kadın olarak ele alınması yerine, güçlü kadın karakterler yaratıp onları ilgi çekici hale getirmek çok daha iyi bir fikir. Bunun yanında James Bond gibi simge bir karakterin kadın olarak ele alınmasının büyük yankı uyandıracağı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekiyor.

İlginizi çekebilir

No Time To Die’ın ilk fragmanı