reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 11 Lite

Merak edilen Xiaomi 12 için önemli bazı teknik detaylar çıktı

Xiaomi 11 modelinin yerini alacak amiral gemisi akıllı telefon Xiaomi 12 için bazı bilgiler ortaya çıkarılmış durumda. İşte detaylar;

Xiaomi’nin bir sonraki ana amiral gemisi serisi Mi 12 serisi ya da Mi takısı rafa kalktığı için Xiaomi 12 serisi olacak. Evet burada tek değil birden fazla telefon karşımıza çıkarılacak. Eğer kaynaklar haklıysa 12 serisi ya tam olarak 12, 12 Pro ve 12 Ultra modellerinden ya da 12 ve 12 Ultra modellerinden oluşacak.

Kasım ayında görücüye çıkarılacak, satış ise aralık ayında yapılacak bilgisi verilen aile, birçok pazara 2022’de giriş yapacak izlenimi oluşturuyor.

İşte bu modellerden ana versiyon Xiaomi 12, sağlam kaynaklara göre seramik bir arka kısma sahip olacak ancak seramik arka kısım opsiyonel olarak sunulacak. Bunun tam tersi olması da olası. Yani seramik artık standart hale getirilebilir.

Bünyesinde yüksek ihtimalle 120W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil olacak telefon, gücünü ise yakında tanıtılması beklenen Qualcomm imzalı Snapdragon 898 işlemciden alacak. Yüzde 99 ihtimalle tüm 12 serisi amiral gemisi modellerinde Snapdragon 898 kullanılacak.

Bu aileden en az bir telefonun çıktıktan sonra Türkiye pazarına uğraması da oldukça olası durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisinin ana modeli için de bazı bilgiler var

12 Ultra’nın arkasında 200 megapiksel + 50 megapiksel sensörlerin “ana kamera” olarak görev yapacağı aktarılıyor. Burada elbette Samsung imzalı 200 megapiksel ISOCELL HP1 sensörden bahsediliyor. Diğer 50 megapiksel sensörün de Samsung imzalı yeni ISOCELL GN5 olması bekleniyor.

Bu çiftli ana kamera kullanımının faydası henüz tam olarak net değil. Ancak ana kameralar en yüksek kaliteye odaklanıyor ve burada 200 megapikselin geniş açı, 50 megapikselin ise ultra geniş açı olması bekleniyor.

Telefonun bu iki kalemde pazarın en iyi sonuçlarını sunabileceği iddia edilirken, 12 Ultra’nın arkasında bir de 50 megapiksel periskop telefoto kameranın olması bekleniyor. Kaynaklar ayrıca 50 megapiksel periskop telefoto kameranın kullanıcılara 5x optik ile 10x hibrit zoom sunacağını da aktarıyor.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı