reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes

Mercedes’in teknolojik servisi “Me” eski model yıllı otomobillere geliyor!

23 Mayıs 2018

Akıllı telefon uygulaması üzerinden araçla ilgili hayati verilere erişim imkanı başta olmak üzere pek çok kolaylık sağlayan Mercedes Me, eski araç sahipleri için de kullanılabilir olacak.

Mercedes’in yeni jenerasyon modellerinde kullanıcılarına ayrıcalık olarak sunduğu “Mercedes Me” uygulaması, akıllı telefonlar üzerinden araca erişim olanağı tanıyor. Geliştirilen yeni teknolojiler sayesinde araç dışı park ve otonom kontrol gibi özelliklerin de yavaş yavaş kendisine yer açtığı uygulamada, hayati bilgilere erişme ve servis randevusu da büyük kolaylık sağlayan parçalar arasında. Bu zamana kadar tamamen yeni model satın alan kullanıcılar için hizmete sunulan bu özellikler artık eski model sahipleri için de kullanılabilir hale getiriliyor. Otomobillere sonradan eklenen harici bir adaptör vasıtasıyla kullanılabilir hale getiren sistemin donanım kısmında herhangi bir ücret talep edilmeyecek olması da meraklılarını ayrıca memnun edecek.

Montaj işlemi çok kısa sürüyor

Şimdilik İngiltere merkezli olarak sunulmaya başlanan hizmetin kapsama alanıysa oldukça geniş. Yapılan açıklamaya göre E-Serisi’nde 2002, A-Serisi’nde ise 2004 yılına kadar taktırılabilecek olan aparatlar diğer serilerin 2000’li yıl başları için de geçerli olacak. Adaptör takıldıktan sonra akıllı telefon uygulamasından araç bilgisine ya da bir bilgisayardaki Mercedes ‘me’ portalına giriş yapmaları gereken kullanıcılar; yakıt seviyesi ve aralığı, kilometre, akü voltajı ve park etme süresi ve yeri gibi detayları anlık olarak kontrol edecek. Servislerde sadece 5 dakikalık bir işlemle takılabileceği söylenen adaptörün önümüzdeki süreçte farklı bölgelerde de sunulması bekleniyor.

YORUMLAR