reklamı kapat

POPÜLER

Messenger’ın PC versiyonu ortaya çıktı [Video]

Microsoft, geçtiğimiz yıl ekim ayında düzenlediği Surface etkinliğinde Instagram ve Messenger da dahil olmaz üzere bazı Facebook uygulamarının Windows 10 için geliştirileceğini duyurmuştu. Görünüşe bakılırsa en azından Messenger için çalışmalarda sona gelinmiş durumda.

WindowsBlogItalia’nın yayınladığı video ve görsellerde, Messenger uygulamasının Windows 10 yüklü bir PC’de çalıştığını görüyoruz. Uygulamanın izlerine İtalya’da rastlandığı için doğal olarak hem video hem de uygulama İtalyanca. Ancak bu çoğu Messenger özelliğini anlamımıza engel değil. Mobil uygulamasındaki özelliklerin çoğu yer almakla birlikte Messenger’ın PC için geliştirilen versiyonunda ilk göze çarpan özellikler şu şekilde:

– Mesaj bildirimleri

– Karşı tarafın mesajı görüp görmediğini öğrenme

– Mesajlara video, fotoğraf, GIF veya emoji ekleme

– Mesaj grubu oluşturma ve grubu çeşitli arka plan renk veya görselleriyle kişiselleştirme

– Mesaj ve fotoğrafları konuşmada olmayan kişilere doğrudan iletme

– Kişi ve grup ismi arama

Kısacası mobil uygulamadaki hemen hemen tüm özellikler PC versiyonunda da yer alıyor. Ancak bildiğiniz gibi Messenger’ı PC’de ayrıca Messenger.com üzerinden kullanmak da mümkün. Peki PC uygulamasının avantajı ne? Uygulamanın şimdilik tek artısı internet sitesinden çok daha hızlı bir kullanım deneyimi sunması. Şimdilik beta aşamasında olan uygulamanın final versiyonuna PC ile uyumlu daha fazla özellik de eklenmesi olası.

Bu arada söz konusu “sızıntıyı” Facebook’un da onayladığını belirtelim. Ancak VentureBeat’e konuşan Facebook uygulamayla ilgili daha fazla detay vermiş değil.

YORUMLAR