reklamı kapat

POPÜLER

sneijder

Metal gövdeli Huawei G7 Türkiye’de

Huawei, bugün düzenlediği basın toplantısında iki yeni telefonu G7 ve Mate 7‘nin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz eylül ayında Berlin’de düzenlenen IFA Fuarı’nda görücüye çıkan telefonlardan ilk G7’nin teknik detaylarını paylaşalım.

İki güne varan güçlü piliyle dikkat çeken telefon, 64 bit 1,2 GHz dört çekirdekl işlemciyle ve uygun fiyatıyla göze çarpıyor. Metal gövdeyle oldukça şık bir görünüme sahip olan telefon nano döküm teknolojileriyle tek parça olarak üretiliyor. 7,6 milimetre inceliğindeki ve 165 gram ağırlığındaki telefonda 720p çözünürlüklü 5,5 inçlik bir ekran kullanılıyor. 4.4.2 KitKat’la yüklü olarak gelen G7’de 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamera mevcut.

Huawei Ascend G7
Ön kamerada 88 mm derecelik bir çekim açısının yer aldığının altını çizelim. Ses azaltma tuşuna iki kez basıldığında aktif olan kamera; anında çekim özelliği, elle odak ayarı ve bağımsız ışık ölçümü gibi özellikler sunuyor. Yüksek hızda internet için 4G LTE Cat4 bağlantısını da bünyesinde barındıran telefon, 3.000 mAh kapasiteli pille yoğun kullanımda bir gün normal kullanımda iki günlük bir güç sağlıyor. Huawei’ye özgü EmotionUI 3.0 arayüzle birlikte gelen 16 GB dahili hafızalı G7, bugün itibarıyla Türkiye’de 999 TL‘den satışa sunulmuş durumda.

Huawei Ascend G7
huawei g7
sneijder