reklamı kapat

POPÜLER

snapjet

Telefondan fotoğraf basabilen cihaz [Video]

Dijital fotoğrafları analog olarak kağıda basma modası tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan fotoğraf basabilen kılıfın ardından şimdi de taşınabilir yapıda yeni bir cihaz, fon toplamak üzere Kickstarter’daki yerini aldı.

Diğer fotoğraf basan cihazlardan farklı olarak fotoğrafları direkt olarak akıllı telefonların ekranından alan Snapjet adlı bu cihaz, bu sayede herhangi bir bağlantıya gerek duymuyor ve basım işlemini kolaylaştırıyor. İstenen fotoğrafı basabilmek için yapılması gereken; telefonda bir fotoğraf açarak ekranı aşağı gelecek şekilde Snapjet’in üzerine yerleştirmek ve cihazın tuşuna basmak. Bu işlemlerin sonucunda saniyeler içerisinde istenilen fotoğrafın çıktısını almak mümkün oluyor. Görüntüyü ekrandan aktardığı için uyumluluk konusunda hiçbir sorun çıkarmayacağı belirtilen cihazın her telefondan fotoğraf alabildiği söyleniyor.

snapjet
Tamamen açık kaynaklı olan Snapjet, USB üzerinden şarj edilebiliyor ve yazılımcılar isterse yine USB üzerinden cihaza ulaşarak istedikleri modifikasyonları yapabiliyor. İlerleyen dönemlerde kılıf versiyonunun da yapılması düşünülen Snapjet, Kickstarter‘da destekçilerini bekliyor. Piyasaya sürüldüğünde 149 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilen cihazı şu anda Kickstarter’da 129 dolara satın almak mümkün. Ürün teslimatlarının ise 2015’in kasım ayında yapılacağı belirtilmiş durumda.

VİDEO