reklamı kapat

POPÜLER

Metal gövdeli LG G5’te çıkarılabilir pil sürprizi

Günümüzde uygun fiyatlı akıllı telefonlarda bile metal gövde kullanılmaya başlamış durumda. Buna rağmen LG, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi modeli LG G4’te plastik malzeme kullanmaya devam etmiş ve bazı kesimlerin tepkisini çekmişti. Bu yıl metal gövdeyle gelmesine kesin gözüyle bakılan LG G5‘le ilgili ise heyecan verici bir detay ortaya çıktı.
lgg5
Bilindiği üzere yekpare metal gövdeyle gelen telefonlarda pil değişimi yapılamıyor. Bu da zorda kalındığında yedek pil kullanılabilmesini engelliyor. Cnet’in Kore sitesinden gelen bilgi ise LG’nin daha önce hiç görülmemiş bir kasa yapısıyla sahip olacağını gösteriyor.  Yayınlanan görselde telefonun alt kısmında bulunan küçük kapak çıkartılıyor ve pil kaydırılarak yerinden çıkarılabiliyor veya değiştiriliyor. Bu çizimin görgü tanıklarının ifadesi baz alınarak yapıldığı ve gerçeklik payının yüksek olduğu söyleniyor. Şimdilik iddia aşamasında olan çıkarılabilir pilin gerçek olup olmadığını öğrenebilmek adına bir süre daha beklememiz gerekiyor.

*Haberin ana görseli LG V10’a aittir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Metal gövdeli LG G5’te çıkarılabilir pil sürprizi” için 2 cevap

  1. Emre dedi ki:

    Cidden bu değişimi sağlayabilirse LG, haklı farklılaşma çabasında yine ön planda olmayı sürdürecek.

  2. fanlıkkötü bişey dedi ki:

    Telefon tasarımlarını hala tam olarak beğenmesem de bu firma bana hep samimi geliyor. Gerçekten maddi değil çözüm odaklı iş yapıyorlar.