reklamı kapat

POPÜLER

PewDiePie Maker Studios iş birliğiyle kendi network’ünü kuruyor [Video]

YouTube’un bir numaralı yıldızı PewDiePie işleri büyütmeye devam ediyor. İlk olarak bir mobil oyun ardından da bir kitap çıkaran YouTube yayıncısı şimdi de özel içerikler üretmek için bir network kurduğunu duyurdu.

Dijital dönüşümle beraber medya ve eğlence araçları da hızla değişmeye devam ediyor. YouTube da televizyonun yerini alma konusunda iddialı bir sosyal ağ. İçerik üretmenin oldukça zor olduğu YouTube’da tutunmanın ise bazı küçük sırları var. Orijinal ya da nitelikli içeriğin yanı sıra bir network’e bağlı bir “çalışan” olarak da içerik üretebilir ve ona göre kazancınızı elde edebilirsiniz.

PewDiePie da YouTube yayıncılarının en büyük gelir kaynağının YouTube üzerindeki aktiviteleri olduğuna dikkat çekerek 2013 yılında bünyesine katıldığı Maker Studios‘un da yardımıyla kendi network’ünü kurdu. Ken Morrison (CinnamonToastKen), Marzia Bisognin (CutiePieMarzia), Sean McLoughlin (JackSepticEye) gibi YouTube yayıncılarını da bünyesine kattığı Revelmode platformu ile oyun ve popüler kültür alanında orijinal içerikler, şovlar, oyunlar, bağış odaklı programlar ve çok daha fazlasını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İlk etapta küçük bir ekiple ilerleyeceklerini belirten PewDiePie network’ün büyümesi durumunda yeni üreticilerin de ekibe dahil olabileceğini belirtiyor. Revelmode ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, PewDiePie’ın yeni network’ünü duyurduğu videoyu haberin başından izleyebilirsiniz.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER