reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft 11 sensörlü akıllı saatini ekim ayına hazırlıyor

Microsoft‘un kendi akıllı saatini hazırladığına ve bu saatin Windows Phone’a ek olarak iOS ve Android platformlarıyla da çalışacağına ilişkin haberleri daha önce paylaşmıştık. Çok platformlu bir akıllı saat üreterek pazara yaklaşımının da akıllı olduğunu gösteren Microsoft’un bu saatinde 11 sensör bulunacağı ve cihazın ekim ayında görücüye çıkacağı konuşuluyor.

microsoft-smartwatch
Tasarım açısından rakiplerinden epey farklı olması beklenen saatte, ekranın bilek üstü yerine bilek altında yer alacağı söyleniyor. Bu şekilde ekrana bakmak daha kolay hale geliyor, üstelik ekrandaki veri ve bildirimleri çevrenizdekilerin meraklı bakışlarından gizleyebiliyorsunuz.

Özellikle fiziksel aktivite takibine odaklanacağı belirtilen saatte yer alacak 11 sensörün neler olacağı açıklanmış değil, ancak bir kısmının diğer saatlerde bulunan kalp hızı ölçümü ve adım sayar gibi özellikler sağlayacağına şüphe yok.

Akıllı saat piyasasında yapılacak pek de bir yenilik kalmamış gibi görünürken Microsoft’un tasarım ve işlevsellik açısından getirdiği yenilikler, sıkıcı bir imaja sahip olan firmanın saatlerini havalı hale getirecek mi göreceğiz.

Haberde kullanılan ana görsel temsilidir.

İLGİLİ HABERLER