reklamı kapat

POPÜLER

asus-smartwatch

Asus en ucuz Android Wear’li akıllı saati üretecek

Tayvanlı şirket Asus‘un bu senenin başlarında giyilebilir bir ürün üzerine çalıştığı yönetim kurulu tarafından duyurulmuştu. Yeni ürünün bir akıllı saat olacağı konuşulurken, dedikodular daha gerçekçi bir çizgide ilerlemeye başladı.

Google‘ın işletim sistemi Android Wear‘i kullanacak olan akıllı saatler tek tek ortaya çıkarken Asus da rakiplerinin gerisinde kalmayarak kendi akıllı saatinin üretimleri ile ilgili ciddi adımlar atmış. Samsung’un Gear Live‘ı gibi AMOLED ekranlı olacak olan Asus saatin, fiyat bakımından Samsung ve LG saatlerden daha ucuz olacağı konuşuluyor. 99 dolar ile 149 dolar arası bir fiyat etiketiyle gelmesi beklenen saatlerin, projeyi aceleye getirmemek amacıyla bu kadar geç duyurulduğu söyleniyor.

Düşük fiyatın düşük saat performansı anlamına gelip gelmediğini tam olarak bilemiyoruz. Henüz saatin işlemcisi veya mevcut özellikleri ile ilgili resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak LG’nin duyurduğu G Watch‘un orta seviye akıllı telefonlarla yarışacak bir saat olduğunu da unutmamak gerek.

Asus’un ses ve hareket kontrolüne odaklı bir giyilebilir ürün üzerinde çalıştığına ilişkin haberin Android Wear projesi ile bağlantılı olup olmadığı net değil, zira Asus’un bu duyurusu Google’ın Android Wear duyurusunda önce gelmişti. Şimdilik saatle ilgili elle tutulur resmi bir bilgi olmasa da, saatin eylül ayında satışa çıkması planlanıyor.

Resmi bir duyuru olmadığı için haberde temsili bir görsel kullanılmıştır.

YORUMLAR