reklamı kapat

POPÜLER

ASUS VivoWatch BP
ASUS VivoWatch BP

Tansiyon ölçümüyle hayatı kolaştıracak gelişmiş akıllı saat: Asus VivoWatch BP

Asus, Computex 2018 kapsamında birçok duyuruya imza attı. Firmadan bir oyun telefonu, birçok donanım ve dizüstü bilgisayarlar geldi. Ancak firma giyilebilir tarafı da es geçmedi. Karşınızda tansiyon ölçebilen akıllı saat Asus VivoWatch BP ve tüm özellikleri.

Akıllı saat pazarında aktif olarak yer almasına rağmen çok öne çıkamayan Asus, bunun VivoWatch BP ile değiştirmek istiyor. Şirketin yeni akıllı saati, BP takısını “blood pressure” yani kan basıncını  (Tansiyon) yerleşik olarak ölçebiliyor olmasıyla kazanıyor. Omron’un benzer modelinden sonra bu özelliğe sahip ilk saat olan Asus VivoWatch BP, söylendiği kadarıyla görevini etkili ve hepsinden önemlisi doğru olarak yerine getirebiliyor. Bunun için ECG (kalpte meydana gelen elektriksel faaliyeti kaydediyor) ve PPG (kan akışını kaydediyor) sensörlerinden gelen verileri bir araya getiren ürün, bu sayede hızlıca takan kişinin tansiyon değerini gösterebiliyor. Bunun için işaret parmağının ön yüzdeki özel sensörde 20 saniye kadar tutulması yeterli oluyor. Bu özelliği nedeniyle tasarımsal olarak çok iyi durmayan akıllı saat, basit ancak renki bir ekrana sahip. Kendi işletim sistemine sahip olan saat, özel uygulamasıyla akıllı telefonlara bağlanabiliyor. GPS ile geldiği belirtilen VivoWatch BP, bazı yapay zeka teknolojilerinden de yararlanabiliyor. Bu arada saat tansiyona ek olarak nabızdan birçok aktiviteye kadar da takip gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ASUS VivoWatch BP

Asus VivoWatch BP tam bir sağlık yardımcısı

Tek pille tam 28 gün pil ömrü sunan akıllı saat, FDA onayına bağlı olarak yılın üçüncü çeyreğinde raflardaki yerini alıyor. Fiyat şu an için 170 dolar seviyesinde karşımıza çıkıyor. Bu da sürekli olarak tansiyon ölçümüne ihtiyaç duyanlar için verilebilecek bir rakam olarak değerlendiriliyor. Biliyorsunuz en ufak tansiyon aleti dahi çantalarda büyük yer kaplıyor.

İlgili Video

Şirketin ilginç bir özelliğe sahip yenilikçi dizüstü