reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Arc MouseKATLANABİLİR TASARIM

Katlanabilir bir tasarıma sahip olan Arc Mouse’un uzunluğu 112 mm iken, katladığınızda 80 mm’ye kadar düşebiliyor. Bu sayede çantanızda ya da cebinizde kolaylıkla taşıyabiliyorsunuz. Tam olarak avuç içine oturabilen bir sırt yapısına sahip olan Arc Mouse, aynı zamanda dokunma hissi harika mat bir yüzeye sahip. Böylece çalışırken elinizi ona her götürdüğünüzde, içinizde rahatlatıcı bir his uyandırıyor. Sağ ve sol tuşlarının ortasında bir adet scroll -kaydırma- ve sol tarafında, baş parmağınızın altına gelebilecek olan bir adet tuş bulunuyor. Ancak bu tuş, yalnızca Arc Mouse’u tam olarak avucunuzun içine aldığınızda başparmağınızın altına denk geliyor. Eğer fareyi avucunuzun dışında, parmak uçlarınıza yakın bir şekilde kullanmaya alışkınsanız, bu tuşun bulunduğu yeri biraz yadırgayabilir ve kullanışsız olduğunu düşünebilirsiniz.

TAK-ÇALIŞTIR
Taşıma kolaylığı sunduğu için daha çok dizüstü bilgisayar sahiplerinin tercih edeceğini düşündüğümüz ürün, iki adet pil ile birlikte geliyor ve elbette kablosuz bağlantıyı destekliyor. Pil durumunu üzerindeki LED göstergesinden kontrol edebildiğiniz ve yaklaşık 10 metreye kadar etkin kullanım alanı sunabilen Arc Mouse’u minik bir USB alıcıyla kolayca bilgisayarınıza bağlayabiliyorsunuz. ‘Snap-in Transceiver’ isimli bu minik USB alıcıyı, Arc Mouse’un katlanabilir bölümünün altındaki mıknatıslı yuvasında taşıyabiliyorsunuz. Ürünün herhangi bir sürücü kurulumuna ihtiyaç duymaması da hoşumuza giden bir diğer özellik. Windows XP / Vista ya da Macintosh kullanıcısı iseniz, Arc Mouse’u kullanmak için yapmanız gereken tek şey, Snap-in Transceiver’ı USB yuvasına takmak. Sonuç olarak Arc Mouse, dizüstü kullanıcılarının kullanmaktan keyif alacakları bir ürün. Her ne kadar üzerinde programlanabilen birçok tuş bulundurmadığından oyunculara pek hitap etmese de, rahat kullanımı sayesinde onlara da cazip gelebilir.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Şık ve katlanabilir tasarım, taşıma kolaylığı, iki elle de kullanım

EKSİLER
Ürünün yan tarafındaki tuş keşke biraz daha yukarıda olsaymış

SONUÇ
Kolay taşınabilirliği, ergonomik ve iki elle de kullanabileceğiniz bir yapıya sahip tasarımıyla beğenimizi kazanan Arc Mouse, dizüstü kullanıcıların gözdesi olacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bağlantı
USB 2.4 GHz Wireless

Kontrol
Maksimum 10 metre

Hareket Hızı
1200 dpi

İşletim Sistemi
Windows, Mac OS

Pil
2 adet AAA pil

Boyutlar
58.8 x 112.78 mm

Ağırlık
88 gram

YORUMLAR