reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft yeni mouse ve klavyelerini tanıttı

Microsoft geçtiğimiz gün ilk masaüstü bilgisayarını tanıttı. Konu masaüstü olduğunda tabii ki klavye ve mouse ikilisi kadar rahat bir kontrol sistemi bulunmuyor. Microsoft da bunun için yeni geliştirdiği klavye ve mouse’u görücüye çıkardı. 
micro1
Yeni Surface Mouse sade tasarımıyla dikkat çekiyor. Elin rahat bir şekilde oturması için özel olarak tasarlanan mouse, rengiyle de Surface cihazlarla uyum sağlıyor. Bluetooth aracılığıyla bilgisayara bağlanan cihazın pil ömrünün 12 ay olduğu belirtiliyor. Surface Mouse 50 dolar fiyata satın alınabiliyor.
micro2
Surface Keyboard yine sade tasarım anlayışını sürdürüyor. Hızlı ve sessiz bir şekilde yazı yazmayı sağlayan klavyede tuş aralıkları da rahat kullanım sağlamak için özel olarak tasarlanmış durumda. Yine Bluetooth ile bağlantı kuran klavyenin fiyatı 139 dolar.
micro3
Microsoft sadece bir klavye duyurmakla yetinmedi. Bir de rahatına düşkün kullanıcılar için Surface Ergonomic Keyboard bulunuyor. Tamamen en rahat şekilde yazı yazılabilmesine odaklanan klavyede uzun süreli kullanımlar için bilek desteği de bulunuyor. Estetik açıdan oldukça güzel görünen klavye, ilginç bir şekilde 130 dolar fiyat etiketiyle standart klavyeden 10 dolar daha ucuza satılıyor. Bu klavyenin de Bluetooth kullandığını söylemeye gerek yok sanırız. Microsoft’un yeni mouse ve klavyeler, 10 Kasım‘da satışa sunulacak.