reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:47SEMPATİK TASARIM

Beş farklı renk seçeneğine sahip olan ürün, yukarıda da söylediğimiz gibi elinizin altına rahat oturmasının yanında, sempatik tasarımıyla da beğeni görüyor. Yan zeminlerinde fare üzerinde hakimiyet sağlayabilmeniz için siyah bir kaplamaya yer verilmiş olan Wireless Mobile Mouse 4000’de, tam başparmağınızın altına denk gelecek şekilde fonksiyonel bir buton da bulunuyor. Kullanımı oldukça rahat olan bu butonun yanı sıra üst zeminde elbette scroll –kaydırma- tekerleği de var. Sağ ve sol butonlarla birlikte toplamda dört adet butona yer verilen üründe, tüm bu butonların hangi fonksiyonları yerine getirmesi gerektiğini, yine ürünün beraberinde getirdiği yazılım CD’sindeki yazılımı bilgisayarınıza yükleyerek belirleyebiliyorsunuz. Her ne kadar yan tarafta bulunan butonun yanında, Microsoft SideWinder serisinden aşina olduğumuz üzere fazladan bir adet daha buton görememiş olmamız üzücü olsa da, bu eksisinden dolayı Wireless Mobile Mouse 4000’den vazgeçileceğini pek sanmıyoruz.

WIRELESS VE BLUETRACK TEKNOLOJİLERİ
Wireless teknolojisiyle donatılmış olan Wireless Mobile Mouse 4000, beraberinde minik bir Nano alıcı bulunduruyor. Bu alıcıyı Wireless Mobile Mouse 4000’in altında yer alan minik bölümde taşıyabileceğiniz gibi, kullanım halindeyken de bilgisayarınızın USB girişine takabilir ve birkaç saniye sonra da Wireless Mobile Mouse 4000’i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda BlueTrack teknolojisine sahip olan ürün, bu sayede neredeyse tüm zeminlerle de uyum halinde. Böylece Wireless Mobile Mouse 4000’i ister dizüstü bilgisayarınızla yolculuk esnasında, isterseniz de evde masaüstü bilgisayarınızın başında rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada söyleyemeden geçmeyelim: Wireless Mobile Mouse 4000, Windows 7 kullanıcıları için açık olan pencereler arasında geçiş işlemini de kolaylaştırıyor. Ve Microsoft’un iddiasına göre Wireless Mobile Mouse 4000’i çalıştırmak için gerekli olan bir adet kaliteli AA pilin ömrü tam 10 ay sürüyor. Her ne kadar –takdir edersiniz ki- ürünün bu özelliğini test edememiş olsak da, Microsoft’a güveniyoruz.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
BlueTrack teknolojisi, Nano alıcı, yer tutuşu, kullanım kolaylığı, her iki el için de uygun bir tasarıma sahip olması.

EKSİLER
Yan tarafta fazladan bir adet kısayol tuşuna daha yer verilebilirdi.

SONUÇ
Kullanım kolaylığı sunmasının yanı sıra şık tasarımıyla da dikkat çeken WMM 4000, her zemine ayak uydurmasıyla mobil kullanıcıların beğenisini kazanacaktır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Bağlantı
• 2.4 GHz Wireless

Kontrol
• Maksimum 10 metre

İşletim Sistemi
• Windows, Mac OS

Pil
• 1 adet AA pil

Pil Ömrü
• 10 ay

Boyutlar
• 60.8 x 102.5 mm

İLGİLİ HABERLER