reklamı kapat

POPÜLER

NES tasarımlı mouse
NES tasarımlı mouse
NES tasarımlı mouse
NES tasarımlı mouse
8BitDo

NES nostaljisini tasarımında taşıyan kablosuz mouse

8BitDo nostaljik tasarımlarına bu kez bir mouse ekliyor. NES tasarımı yeniden yorumlanıyor ve kablosuz bir mouse’a dönüştürülüyor.

Advertisement

Daha önce kullandığınız mouse modellerinden çok farklı ve biraz da NES nostaljisi yaşatan bir tasarım arıyorsanız, 8BitDo size en uygun mouse’u N30 ile sunuyor. Nostaljik ve eğlenceli tasarımlarıyla sık sık karşımıza çıkan 8BitDo, bu zamana kadar genellikle oyun kumandalarıyla gündeme gelmişti. Makerların kendi tasarımları için kitler de satan firma bu kez kablosuz bir mouse’la karşımızda. N30 ise elbette ilk olarak tasarımıyla dikkat çekiyor. NES’in gri gövdesini kendi gövesine taşıyan N30, sağ ve sol tuşlar için de NES’in kumandasındaki ikonik kırmızı tuşları alıyor. D-Pad ise mouse’un gövdesinin yanına yerleştirilerek hızlı kontroller sunuyor. Klavyedeki page up, page down tuşları buradaki D-Pad’e atanırken; yukarı ve aşağı yönlendirme de buradan yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modern özelliklerle nostaljik tasarımı birleştiren mouse

2,4g kablosuz bağlantı sunan modelin üzerinde bir “scroll” tuşu yer almıyor. Ancak siyah 3D touch panel üzerinden “scroll” yapılabiliyor. Yaklaşık 71 gram ağırlığındaki mouse ergonomi konusunda ne kadar iddialı emin değiliz. 10 metreye kadar bağlantı çapı bulunan mouse’un hassasiyeti ise 1.000 dpi. Ayrıca şarj edilebilir bir model olmadığını da kaydedelim. 1 adet AA pille çalışan fare, hem Windows hem de macOS uyumluluğu sunuyor. 8BitDo’nun internet sitesi üzerinden satışta olan modelin yurt dışı fiyatı ise 24,99 dolar.

İlginizi çekebilir

Her yüzeye baskı yapabilen avuç içi yazıcı