reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Flight Simulator 2020 VR

Microsoft Flight Simulator 2020 için Xbox Series X / S tarihi verildi

Uçuş simülasyonu konusunda dünyanın en iyisi olan Microsoft Flight Simulator 2020, sonunda Xbox Series X / S için de geliyor.

Microsoft Flight Simulator 2020, gerçekten son dönemde çıkmış en büyük oyunlar arasında yer alıyor. Gerçekçilik konusunda sınırları zorlayan simülasyon türündeki yapım, en son gerçekçiliği daha da artıracak bir VR yani sanal gerçeklik sürümüyle gündeme gelmişti. Şimdi ise birçok kişinin merakla beklediği Xbox Series X ve Xbox Series S sürümü için tarih verildi. Game Pass üzerinden elde edilebilecek oyun, resmi açıklamaya göre 2021 yazında uçuş keyfini yeni nesil oyun konsollarına da getiriyor. Bu arada oyunun Xbox One, One S, ya da One X’a gelmeyeceği tahmin ediliyor. Yüksek sistem gereksinimi nedeniyle FS 2020 sadece Series X ve Series S‘e özel kalacak açıklaması yapılıyor. Bu da mantıklı görünüyor. Çünkü oyun gerçekten çok detaylı ve bunun altından eski nesil konsollar iyi şekilde kalmayacaktır. Yen nesil çıkışı için yukarıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Flight Simulator 2020 daha önce de güldüren bir hata ile gündeme gelmişti

Halen çok ses getiren simülasyon, gerçek anlamda her yeri gezebilmenize imkan tanıyor. Bunun için tüm dünyayı uydu görüntüleri üzerinden tarayan Microsoft ve esas geliştirici isim Asobo Studio, Nathan Wright isimli bir öğrencinin OpenStreetMap verileri içerisinde istemeden yaptığı bir hatayı gözünden kaçırmış. Çünkü bu hata oyunda 2 katı olması gerekirken tam 212 katlı bir bina eklemişti.

Bu Avustralya merkezli inanılmaz büyük bina, ilk bulunduğunda hatırlarsınız tüm internet aleminin diline dolanmıştı. Aktarıldığı kadarıyla Nathan Wright’ın OpenStreetMap verileri içerisinde yaptığı hata Bing Maps‘e geçmiş, oradan çekilen veriler ile hazırlanan Flight Simulator 2020‘de devasa bir binayı sanal pilotların karşına çıkarmış.

İlgili Video