reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Office 2024 LOG Tasarım

Microsoft Office 2024, abonelik olmadan da elde edilebilecek olabilir

Üzerinden aktif olarak çalışmalar yapılan Microsoft Office 2024, ortaya atılan son iddiaya göre abonelik olmadan geliyor olabilir.

Eğer ortaya atılan iddialar doğru çıkarsa yeni yılda, Word, Excel, PowerPoint ve diğer popüler uygulamaları bünyesinde barındıran ayrı bir Microsoft Office 2024 paketinin satışı yapılabilir. Yani kişiler popüler uygulamaların yeni sürümlerine erişmek adına Microsoft 365 aboneliği almak zorunda kalmayabilir. Bu adımıyla “365” aboneliğini bitirmeyecek, sadece eskiden olduğu gibi aylık ya da yıllık abonelik ile uğraşmadan paketin temelli kullanım lisansına sahip olmak isteyenlere güzel bir alternatif sunacak Microsoft, yüksek ihtimalle ayrı sürümü bazı bulut temelli online özelliklerden mahrum bırakacaktır. Ancak birçok kişi elde edeceği kafa rahatlığı üzerinden bunu çok da sorun etmeyecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Microsoft elbette başka gelecek çalışmaları da yapıyor. Örneğin Windows 11’in yerini alacak Windows 12 hakkında neler biliyoruz? En son Intel’in yeni Windows işletim sisteminin 2024 yılında geleceğini düşünmesi ses getirmişti. Intel CFO’su David Zinsner, bu konuda yaptığı bir açıklamada, “2024’ün özellikle yeni Windows sürümü nedeniyle müşteriler için oldukça iyi bir yıl olacağını düşünüyoruz.” demişti.

Uzun zamandır 2024’te geleceği söylenen işletim sistemi, şimdiye kadar birçok farklı konuyla ses getirdi. Örneğin bundan önce Windows 12 için “CorePC” merkezli önemli planlar ses getirmişti. Aktarıldığı kadarıyla aktif olarak masada olan CorePC altyapısı, Windows 11 gibi tek değil farklı bölümlerin kullanımını temele alıyor.

Windows 11’de sistem dosyalarının, kullanıcı verilerinin ve program dosyalarının aynı yerde saklandığı söyleniyor. W12’de bunları bölecek ve iOS ile Android’e benzer şekilde birden fazla bölüme ayıracak Microsoft, bu sayede işletim sistemi güncellemelerini daha hızlı gönderebilecek, aynı zamanda kötü amaçlı yazılımların sisteme yayılmasını zorlaştıracak.

CorePC altyapısı Microsoft’un farklı donanımlar için özelleştirilmiş Windows sürümleri sunmasına da olanak tanıyacak. CorePC altyapısının merkezine de yapay zekayı koyacak olan Microsoft, ilk bilgilere göre W12’de ekrandaki içeriği analiz edebilecek ve buna uygun ipuçlarını kullanıcılara sağlamak için yapay zekâ altyapısından yardım alacak.

Microsoft Office 2024 yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle