reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft SideWinder X6 Keyboard

PROFESYONEL OYUNCULARIN DİKKATİNE
Video oyunlarıyla ilgilenenleri, özellikle de profesyonel oyuncuları yakından ilgilendirecek olan SideWinder X6, siyah renkli şık gövdesi ile göz doldururken, aynı zamanda tuş takımının güçlü bir ışıklandırmaya sahip olmasıyla da beğenimizi kazandı. Sol tarafında 6 adet programlanabilir tuş bulunduran SideWinder X6, bu tuşların hemen altında yer alan mod tuşuyla, bu bölümdeki her bir tuşu 2 farklı tuş olarak kullanabilmenize imkan tanıyor. Ayrıca, üst tarafında bulundurduğu Bank Switch tuşu sayesinde programlanabilir tuş sayısını tam 90 adete çıkartan ürün, yine üst bölgesindeki diğer kısayol tuşlarıyla da oyuncuları yarı yolda bırakmıyor.

PROGRAMLAMA ÖZGÜRLÜĞÜ
SideWinder X6, yanında getirdiği ve her iki tarafına da kolayca bağlayabileceğiniz mıknatıslı bir USB girişine sahip olan numerik klavyesi ile de kullanıcı dostu olduğunu kanıtlıyor. Zira numerik klavyesinin üzerindeki tüm tuşların programlanabilir olmasının yanı sıra, numerik klavyenin her iki tarafa bağlanabilmesi ile de hem sağ, hem de sol elini kullanan kullanıcıların ihtiyaçlarına kolaylıkla cevap verebiliyor. Ürünün, ‘olmasaymış güzel olurmuş’ dedirten tek eksik noktası ise, üzerindeki tuşların Türkçe harflerden arındırılmış olması. Ancak bu, SideWinder X6’yı Editörün Seçimi olarak ödüllendirmememize yetmiyor. Zira SideWinder X6, üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Programlanabilir tuş sayısı, çıkartılabilir numerik tuş takımı, ışıklandırmalı şık tasarımı

EKSİLER
Klavyenin Türkçe karakterlerden arındırılmış olması

SONUÇ
SideWinder X6, şık ve kullanışlı tasarımı ve kullanılabilirliği ile özellikle video oyunları ile ilgilenenlerin beğenisini kazanacak türde bir ürün.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Model
Microsoft SideWinder X6 Keyboard

Bağlantı
USB

Tuş Takımı
118 tuş
30 programlanabilir tuş
90 programlanabilir tuş seçeneği

Uyumluluk
Windows XP / Vista

Sabit Disk Alanı
100 MB

Kablo Uzunluğu
Yaklaşık 2 m

Boyut
513 x 234 x 45.8 mm

Ağırlık
1.250 gr

İLGİLİ HABERLER