reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft şimdi de Windows 10’un dosya gezgininde reklam göstermeye başladı

Windows 10 ilk  piyasaya sürüldüğünde kullanıcıları canından bezdiren yükseltme uyarılarıyla Windows 8 ve önceki sürümleri kullananların eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Bu uyarılar o kadar ısrarcıydı ki önemli bir işle uğraşırken veya oyun oynarken kullanıcının eylemi yarıda bölünüyor ve uyarı gösteriliyordu. Microsoft sonradan bu yaptıklarının yanlış olduğunu ve politikalarını gözden geçireceklerini dile getirmişti. Fakat ortaya çıkan son olay, bu yükseltme uyarısı kadar sinir bozucu olmasa da Microsoft’un işletim sistemi içerisinde uyarılarının sürdüğünü gösteriyor.

Her Windows sürümünde olduğu gibi Windows 10’da da dosya gezgini en çok kullanılan özelliklerden biri. Dosya gezgini sayesinde istenen dosyalara ulaşabilmek mümkün olduğu için buraya sık sık uğramak gerekiyor. Belirtilenlere göre dosya gezginine giriş yapan bazı kullanıcılar burada OneDrive reklamıyla karşılaşıyor. OneDrive’ın yüksek kapasiteli seçeneği için fiyat teklifi sunuluyor ve kullanıcının paketini yükseltmesi tavsiye ediliyor. Bildirimi geçmek mümkün oluyor ancak tekrardan aynı bildirimin ileri bir dönemde gelme ihtimali bulunuyor. Dosya gezgininde çıkan bu bildirimleri kapatmak için dosya gezgini ayarlarından bildirimi kapatma seçeneğinin seçilmesi gerekiyor.

OneDrive, Microsoft’un bulut hizmeti olduğu için bunun tam anlamıyla reklam olduğunu söyleyemeyiz ancak gösterilme şekli itibarıyla internet sitelerinde rastladığımız reklamlardan farklı görünmüyor. Microsoft başka servisleri için de bu tarzda bildirimler yollacak mı, hep birlikte göreceğiz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft şimdi de Windows 10’un dosya gezgininde reklam göstermeye başladı” için 8 cevap

 1. fth dedi ki:

  Bilgisayarınızın adım adım gözetlendiğinin kanıtı bu. Klavyede bastığınız her tuşu bile kaydediyorlar. Gizlilik konusunda asla ikna edici olamadılar.

 2. maykrozoft dedi ki:

  hacı özünde mantıklı konuşuyorsun ama dosya gezgininde gözüken bir pop up’ın gözetlenmekle alakası nedir? 🙂

 3. fth dedi ki:

  Senin neye ne zaman ihtiyacın olduğunu nereden biliyorlar? Kafayı çalıştır biraz.

 4. ugr krl dedi ki:

  tüm disklerim full , benim belki şu an bu teklife ihtiyacım var ama hala reklam çıkmadı. Baya ne zaman neye ihtiyacım olduğunu biliyorlar… Sen önce kendi ülkende internet hattını izleyen ISPlere , mobil operatörlere söyle bunu , ondan sonra gizlilik konusunda Microsoft’a laf at. Microsoft benim klavyede yazdığım şeyleri önemsemez , dünyada benden daha önemli o kadar insan varken neden önemsesin ? Ama kendi ülkendeki internet sağlayıcıları seni Microsoft’dan daha çok gözetliyor ve sonuçta kendi milleti olduğu için genelde işe yarar bilgiler topluyor. Bil istedim sadece. He güvenlik konusunda tabi sıkıntı vardır bir şey diyemem her şeyde var güvenlik sıkıntısı ama sadece Microsoft değil.

 5. Fatih Kan dedi ki:

  Pazarlama amaçlı izliyorlar ulan. Her halde bir önemi yok senin klavyede yazdıklarının kerkenez! Sana çok önemli adamsın demedim. Microsofta laf atma olayını da anlamadım. Eleştiri bu işte. Sana ne oluyor anlamadım. Kimse kimseye laf atmıyor beyinsiz gerizekalı.

 6. ugr krl dedi ki:

  Peki madem seviyenizi belli ettiniz. ben sakince görüş belli ediyorum siz hakaret ediyorsunuz hemen. Adam microsoftu eleştirmiş ben de yanlış olduğunu belirttim. Egonuz biraz fazla yükselmiş sanırım. Ben kendimi aşağılayarak yorum yazmama rağmen siz iyice aşağılama hakkı buluyorsunuz ya… Diyecek bir şey bulamıyorum. Lanet ettim artık bir daha yorum yazarsam elimi kolumu parçalasınlar yeter be. Hitap etmeyi bilmeyenlere laf anlatmaya çalışıyoruz

 7. ugr krl dedi ki:

  Gayet seviyeli bir şekilde Microsofta karşı yapılmış bir eleştriyi eleştiriyorum. Siz gelmiş hakaret ediyorsunuz.Gerçekten ayıp.

 8. Fatih Kan dedi ki:

  laf atma diyorsun gerizekalı. Bu nasıl eleştiri? Uza kaybol tamam çok da önemli değil.