reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft ve Mercedes ortaklığıyla araçta ofis deneyimi

Mercedes ve Microsoft ortak geliştirdiği proje ile artık yeni nesil Mercedes araçların, multimedya sistemlerinde mail ve ajanda bilgilerinin kullanılabilmesi amaçlanıyor.

Günlük iş hayatımızın hareketli ritminde her şeye yetişmek mümkün olmuyor. Bu hıza yetişmek ve istediğimiz bilgiye anında erişmek adına birçok teknolojik ürün kullanıcılara sunuluyor. Akıllı saatler bu furyanın öncülerinden. Apple ve Google’ın üzerinde çalıştıkları sistemlerin ardından yine küresel bazda en önemli otomobil üreticilerinden birisi olan Mercedes, Microsoft ile ortaklığa giderek mail ve takvim bilgilerini aracın dahili multimedya sisteminde kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Bu ortaklıktan doğan In Car Office projesi sayesinde kullanıcılar araca entegre sistemden, yaklaşan etkinlik bilgisi ve etkinliğe ulaşmak için navigasyon rotalarına doğrudan erişme imkanına sahip olacak. Sistemde ayrıca cevapsız çağrılar ve okunmayan mesajlar da kullanıcının bilgisine sunulacak. Kullanıcıların In Car Office sistemli araçlar için çok uzak bir tarihi beklemesi gerekmeyecek. Sistemin 2017’nin ilk çeyreğinde araçlara sunulması bekleniyor.

YORUMLAR