reklamı kapat

POPÜLER

MS Office’in en büyük rakiplerinden biri tarih olmak üzere

Yakın geçmişte Microsoft Office karşısında en önemli alternatiflerden biri olan ve açık kaynaklı olması sayesinde geliştirmeye de oldukça açık olan OpenOffice için tehlike çanları çalıyor. Söylenenlere göre uygulama geliştirilme konusunda sıkıntılar yaşıyor.

Bayrağı bir başka ücretsiz ve açık kaynaklı platform olan LibreOffice‘e devreden, OpenOffice’e olan ilgi günden güne azalıyor. Açık kaynaklı olması nedeniyle kaderi tamamen gelişime katkı sağlayacak yazılımcıların elinden olan OpenOffice, son zamanlarda yeterli yazılımcının olmaması nedeniyle zor zamanlar geçiriyor. Örneğin temmuz ayında ortaya çıkan bir açık 2 ay geçmesine rağmen halen düzeltişmiş değil. Bu ve bunun gibi sorunlar, kullanıcıların da farklı alternatiflere yönelmesine neden oluyor. Eğer bu şekilde devam ederse projenin tamamen sona erebileceği ve OpenOffice’in tarihin tozlu sayfalarına gömülebileceği söyleniyor. Sevilen uygulamanın geleceğinin nasıl şekilleneceğini zaman gösterecek.

Kaynak
Fortune | openoffice-dev

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“MS Office’in en büyük rakiplerinden biri tarih olmak üzere” için bir cevap

  1. sefa yıldız dedi ki:

    Bu kadar cahilce bi haberi nasıl yapabildiğinizi merak ediyorum? İnsanlar da sizi haber almak için takip ediyordur kesin. Benim de bu saçma haberi bi arkadaşım komedi olarak gösterdi diye haberim oldu. Open office açık kaynaklıktan çıkalı yıllar oldu yıllar. Libreoffice diye bi şey var belki araştırma zahmetine girersiniz.