reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10’un çıkış tarihini açıkladı!

Microsoft ocak ayında görücüye çıkardığı ve teknik ön izleme sürümünü kullanıcılara sunduğu Windows 10 için kesin tarihi açıkladı. Resmi Windows blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre Microsoft’un yeni işletim sistemi 29 Temmuz’da piyasada olacak.

Sesli asistan Cortana’dan yeni tarayıcı Edge’e, mobil arayüzünden masaüstü deneyimine kadar Windows 10’un neredeyse her şeyini öğrendik. Tüm yeni özellikleri birebir denemek için Windows 10’un final sürümünü merakla bekliyorduk. Şimdiye kadar “yaz aylarının sonunda” şeklinde yapılan açıklamalar karşılığını buldu ve Microsoft arayı fazla açmadan resmi açıklamayı yaptı. Ağustos sonu – eylül başı görmeyi beklediğimiz Windows 10, tahminlerden daha erken geliyor. Microsoft’un bu erken açıklamasına bakarsak, işletim sisteminin neredeyse tamamen hazır olduğunu söyleyebiliriz. Kalan iki aylık süreçte Microsoft ufak tefek iyileştirmelerin yanında yeni işletim sisteminin dağıtımıyla ilgili konulara yoğunlaşacak.

Daha önce de birçok kez belirtildi ancak yeniden hatırlatmakta fayda var. Halihazırda Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 kullanıcıları için Windows 10 ilk yıl ücretsiz olacak. Bunların dışında kalan kullanıcılar için Windows 10’un fiyatı henüz açıklanmadı.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft Windows 10’un çıkış tarihini açıkladı!” için 3 cevap

  1. Zafer dedi ki:

    bana da bugun bildirim geldi Windows tarafindan “Windows 10’u bugunden revize edin” diye

  2. Hilhan Amca dedi ki:

    “Microsoft” ve “ücretsiz” kelimelerini aynı cümlede görmeye alışık olmadığım için şüphelenmeden duramıyorum. Ve soruyorum: Aslında Windows 10 Her yıl ödenecek bir “yıllık ödeme sistemine sahip olacak” da ilk yılı mı ücretsiz? Yoksa bir kere ödeme yapılacak ve Windows 10 hep mi bizim olacak. ilerde ayrıca bir ödeme istenmeyecek? Konuyu “KESİN” bilen var mı acaba? 🙂

  3. Koray dedi ki:

    Benim bildiğim kadarıyla şöyle deniliyordu. Sınırlı süre içerisinde “ücretsiz” rezerve edenler ömür boyu ücretsiz kullanabilecekler. (Korsan kullanıcılarda dahil) Süre sonunda yada 1 yıl sonra Windows 10’a geçmeye çalışanlar ücret ödeyecekler.