reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenWatch 2
ASUS ZenWatch 2

Asus ZenWatch 2 acil durumlarda akıllı telefonları şarj edebiliyor

01 Haziran 2015

Eylül ayında düzenlenen IFA Fuarı’nda akıllı saati ZenWatch’u tanıtan Asus, şimdi de bu saatin ikinci versiyonunu duyurdu. İlk versiyonla büyük bir benzerliğe sahip olan saat, 18 mm ve 22 mm’lik kayış seçeneğiyle geliyor. 49 mm ve 45 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutuna sahip olan saatte Gorilla Glass 3 kaplı 2,5D kavisli AMOLED ekran bulunuyor.

Hangi model olduğu henüz belirtilmese de Qualcomm imzalı bir işlemcinin yer aldığı akıllı saatin önceki modele kıyasla suya ve toza karşı daha yüksek bir koruma sağladığı belirtiliyor. Akıllı saatte kontrolün hem dokunmatik olarak hem de Apple Watch’taki Digital Crown’a benzer bir döner düğme sayesinde yapılabileceği ifade ediliyor. Gümüş, tunç ve roze altın renk seçenekleriyle gelen saat 18 farklı malzeme ve renk seçeneği kombinasyonuyla satın alınabiliyor. Swarovski ile yapılan iş birliği neticesinde Swarovski kristalleriyle süslü kayış seçeneklerinin de tercih edilebileceği ZenWatch 2’nin en dikkat çeken özelliği ise akıllı telefonları şarj edebilmesi.

Acil durumlar için geliştirilen bu özellik sayesinde akıllı telefonlar çok az bir süre şarj edilebiliyor. Tabii bu özelliğin kullanılabilmesi için kullanıcıların 49 mm’lik versiyonu satın alması gerekiyor. Manyetik bir şarj kablosunun yer aldığı saatin pil ömrünün de ZenWatch’tan daha iyi olduğu belirtiliyor. Henüz ne kadar bir şarj süresi sunduğu belli olmayan Android Wear’lı akıllı saatin satış fiyatıyla ve piyasaya çıkış tarihiyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

VİDEO

YORUMLAR