reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un amiral gemisi benchmark testinde göründü

Windows Phone cephesinde işlerin çok da iyi gitmediği bilinen bir gerçek. Uygulama mağazası yetersiz olan ve müşteri kitlesinin az olması sebebiyle firmaların eskisi kadar rağbet göstermediği Windows Phone platformu son zamanlarda dibe vurmuş durumda. Yeniden yükselişe geçmesi için Microsoft’un bir süredir geliştirdiği yeni akıllı telefon, benchmark testinde kendisini gösterdi

Söz konusu telefonda Snapdragon 820 işlemciye yer veriliyor. Adreno 530 grafik işlemcinin bulunduğu telefonda 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde 5,5 ekran yer alıyor. RAM kapasitesinin ise 1,5 GB olduğu görülüyor. Ancak benchmark testlerinde RAM değerleri yanlış çıkabildiğinden RAM miktarının bundan daha yüksek olduğu düşünülüyor. Microsoft Surface’in bu özelliklerle gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Öte yandan cihazın ne zaman piyasaya sürüleceği de şimdilik bilinmezliğini koruyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft’un amiral gemisi benchmark testinde göründü” için bir cevap

  1. Çağrı Bostancı dedi ki:

    Bu cihaz çok daha önce de aynı specler ile sızmıştı. McLaren projesine ait olabilir. Surface Phone olması da düşük ihtimal çünkü o cihaz intel işlemcili bekleniyor.