reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft’un CEO adayları arasında Ford ve Nokia CEO’larının adları geçiyor

Microsoft’un başındaki isim Steve Ballmer, çok yakında emekliye ayrılacak. Şimdilerdeki merak konusu Ballmer’ın yerini kimin alacağı. Reuters‘ın bir kaynağına dayandırarak yayınladığı haberinde olası CEO adaylarının arasında şirket dışından isimler de var. Bunlar arasında 2010 yılında Nokia’ya Microsoft’tan giden Stephen Elop ve Ford’un şu anki CEO’su Alan Mulally yer alıyor.

Reuters’ın kaynaklarına dayandırılan bilgiye göre Microsoft, CEO adaylarını elemeye 40 kişilik bir listeyle başladı. Haberde belirtilene göre bu liste şimdilerde iyice kısaldı ancak sürecin henüz birkaç ay daha süreceği tahmin ediliyor. Elop ve Mulally’nin haricinde CEO’luk görevi için adı geçenler arasında Microsoft bünyesinde çalışmakta olan çeşitli yöneticiler de var. Bunlardan biri Skype‘nin eski CEO’su Tony Bates. Bates, şu anda Microsoft’un iş geliştirme departmanının sorumlusu. Satya Nadella da bulut sistemi yöneticisi olarak halihazırda Microsoft ailesinin bir üyesi.

Bu yılın ağustos ayında Steve Ballmer, takip eden 12 ay içinde emekliye ayrılacağını açıklamıştı. Ballmer, görev başında oluduğu süre boyunca oyun konsolu Xbox ve Surface tabletler gibi cihazlar üzerine yoğunlaşmıştı.

YORUMLAR