reklamı kapat

POPÜLER

mini cooper

Mini Cooper artık daha güçlü ve daha hızlı

Mini’nin John Cooper Works efsanesi devam ediyor. 2002’de üretilen ilk “modern” JWC modelinden bu yana üzerine fazlasıyla koyan Mini, şimdiye kadarki en güçlü otomobilini görücüye çıkardı.

Tork seviyesi 320 Nm’ye yükseltilen yeni Cooper, 231 beygir gücünde 2.0 litre turbo motorla geliyor. Tork seviyesinin yükselmesiyle daha esnek bir yapıya kavuşan motor, otomobilin eskiye nazaran yüzde 10 daha fazla hızlanmasını da sağlamış durumda. 0-100’ü 6,3 saniyede tamamlayan otomobil, otomatik şanzıman seçeneğiyle bu seviyeyi 6,1 saniyeye kadar düşürüyor. Daha güçlü ve daha hızlı olmasının yanında yeni Cooper aynı zamanda artık daha ekonomik. 100 km’de 6,7 litre yakan otomobilin CO2 emisyon seviyesinin 155 g/km olduğu belirtiliyor.

mini cooper
Sunduğu keskin sürüş özelliğiyle tanınan Mini, yeni modelinde kullandığı daha sert süspansiyon ve daha keskin direksiyon ayarı sayesinde keskinliği de bir üst seviyeye taşımış durumda. 4 pistonlu Brembo frenler ve 17 inçlik hafif lastikler yeni Cooper’ın sürüş özelliklerini güzelleştiren detaylar arasında.

mini cooper
John Cooper Works artık daha güçlü ve daha hızlı olsa da sonuçta o hala bir “Mini.” Dolayısıyla tasarımdaki ufak tefek değişiklikler dışında otomobilin klasik “Mini” yapısının korunduğunu görüyoruz. Öte yandan opsiyonel seçenekler sayesinde lastik boyutunu artırmak; spoiler, yan etek, arka tampon gibi parçalarla oynamak mümkün.

mini cooper
Yeni John Cooper Works hakkındaki fiyat ve piyasaya çıkış tarihi bilgilerini 2015 Detroit Motor Show‘da öğreneceğiz.

mini cooper
mini cooper
mini cooper
mini cooper
mini cooper

YORUMLAR