reklamı kapat

POPÜLER

3d baskı

Türkiye’de 3D teknoloji fırtınası esecek

Son birkaç yıldır popülerliği had safhaya ulaşan 3D yazıcı teknolojisi yavaş yavaş Türkiye’de de karşılık bulmaya başladı. Yakın zamanda hem 3D baskı teknolojisini hem de bu teknolojiye hayat veren 3D yazıcıları yakından görebileceğiz.

Bir süredir “geleceğin teknolojisi” olarak tanımlanan 3D yazıcılar artık “günümüzün teknolojisi” haline geldi ve birçok farklı sektörde farklı amaçlarla aktif olarak kullanılmaya başladı. Makine üretiminde, otomotiv sanayinde, yapı işlerinde, eğitim alanında, bilimsel çalışmalarda, tıp sektöründe vb. birçok alanda her gün 3D yazıcılarla üretilen envai çeşit ürün görebiliyoruz. Üstelik piyasada birçok farklı alternatifinin üretilmesi ve fiyatların da düşmesiyle birlikte 3D yazıcılar artık son kullanıcının da kolaylıkla ulaşabileceği bir teknoloji ürünü haline gelmiş durumda.

Türkiye’de de nihayet bu teknolojiyi daha yakından tanıyıp bilgi edinme şansına sahibiz. 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan “3D PRINT EXPO TURKEY” fuarı, 3D baskı teknolojisine ilgi duyan herkese ev sahipliği yapmayı bekliyor.

3d, expo