reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Yeni Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt’un Türkiye üretimiyle hayata dönüşü için ilk açıklamalar

Clio ile altyapı kardeşi olarak asfalta çıkacak olan yeni Mitsubishi Colt, Bursa fabrikasıyla birlikte tekrar hayata dönüyor.

Mitsubishi’nin Avrupa’daki yeniden yapılanmasında Renault’nun merkezde yer almasıyla ilgili süreç 2022 yılıyla birlikte çevresindeki sis bulutlarını dağıtıyor. Türkiye’deki fabrikanın da bu dönüşümden pay alma potansiyeliyle ilgili beklentilerimizi sık sık dile getirdiğimiz süreçte, merakları gideren açıklama kısa süre önce geldi. 52 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren Renault Group’un yeni yatırımı kapsamında, Mitsubishi Colt için üretimin Bursa’da yapılacağı resmiyet kazandı. GrupCEO’su ve Oyak-Renault Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Doğu da atılan bu adımla ilgili ilk mesajları paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Mitsubishi Colt yatırımıyla kararlılığımızı tekrar ortaya koyduk”

Doğu açıklamalarında; “Renault Group olarak 1969’dan bu yana Türkiye’de Oyak Grubu ortaklığında köklü ve başarılı bir şekilde ve 21 yıldan bu yana da sektör lideri sıfatıyla varlık göstermekteyiz. Binek araç üretiminde lider konumunda olan ve üretiminin %80’ini ihraç eden Oyak-Renault Bursa Fabrikası Türkiye’nin en fazla ihracat yapan şirketleri arasında 3. sırada yer alıyor ve Türkiye’nin toplam ihracatına yıllık 2,3 milyar avroluk katkıda bulunuyor (2021 rakamı). 150’den fazla noktadan oluşan yaygın satış ve satış sonrası servis ağıyla Renault ve Dacia markalarının dağıtım faaliyetini yürüten Renault MAİS A.Ş., Türk otomotiv pazarına en geniş yelpazede ürün sunan şirketlerin başında geliyor.

Oyak-Renault Bursa fabrikasında üretilen Clio ve Megane Sedan yıllardır tüketiciler tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. 2000 yılından bu yana Türkiye’ye yaptığımız yatırımların toplamı 2 milyar avro seviyesinde bulunuyor. Yatırımlarımıza Türkiye’ye duyduğumuz sarsılmaz güven doğrultusunda ara vermeden devam edeceğiz. Yeni duyurumuz, bu kararlılığımızın somut bir göstergesidir.” ifadelerine yer verdi.