reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 13

MIUI 13 alacak yeni Xiaomi ve Redmi telefonlar açıklandı

Dikkat çeken arayüz yapısı MIUI 13 özelinde güncelleme alacak yeni Xiaomi ve Redmi telefonlar açıklandı. Firma listeyi yavaş yavaş büyütüyor.

Xiaomi, üzerinde ciddi geliştirmeler yapılan MIUI 13 arayüzün uzun süredir dağıtımını yapıyor. Yeni arayüzü ilk çeyrek içerisinde alan ve bazı pazarlarda yakında alacak ilk cihazlar tam olarak şunlar: “Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11T, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Redmi Note 11 Pro 5G, Redmi Note 11 Pro, Redmi Note 11S, Redmi Note 11, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10, Redmi Note 10 JE, Redmi Note 8 (2021), Redmi 10, Xiaomi Pad 5, POCO M4 Pro, M4 Pro 5G, X3 Pro ve F3 GT.”

Yeni gelen buradaki listeye göreyse sürümü daha sonra (İkinci ve üçüncü çeyrek içerisinde) alacak Xiaomi ve Redmi akıllı telefon modelleri ise şunlar olacak: “Redmi 9, Redmi 9T, Redmi 9A, Redmi 9AT, Redmi 9C, Redmi 9C NFC, Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9T, Redmi Note 10 5G, Redmi Note 10S, Mi Note 10, Mi Note 10 Pro, Mi Note 10 Lite, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Lite 5G, Mi 10T, Mi 10T Lite ve Mi 10T Pro”

Daha sonra yüksek ihtimalle başka cihazlara da gelecek sürüm hakkında Xiaomi Türkiye‘nin paylaştığı resmi bilgiler şöyle: MIUI 13, hızlı ve kararlı bir yazılım deneyimi sunuyor ve artık akıllı telefonların ve tabletlerin ötesinde akıllı saatler, hoparlörler ve TV’ler gibi AIoT cihazlarına da genişletiliyor ve bağlantı yeteneklerini iyileştiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kararlılığı yaklaşık yüzde 52 oranında artırılan MIUI 13, genel olarak temel işlevleri geliştirmeye odaklanıyor. Yeni sistem, Xiaomi tarafından geliştirilen Odaklanmış Algoritmalar (Focused Algorithms), Atomize Bellek (Atomized Memory) ve Akıcı Depolama (Liquid Storage) gibi özelliklerle, yoğun kullanım sırasında çekirdek uygulamalar için bilgi işlem yeteneklerini optimize etmeye odaklanıyor. 

MIUI 13, Atomize Bellek ve Akıcı Depolama teknolojileriyle 36 aylık süre boyunca cihazın okuma ve yazma yeteneklerinin yüzde 5 oranında bozulmasını önlüyor ve azaltıyor. Bu, cihazların ömrünün uzamasını sağlıyor.

2021 yılının 3. çeyreği itibarıyla Xiaomi’nin IoT platformuna bağlı cihaz sayısı 400 milyonu aştı. MIUI 13, akıllı donanım portföyüyle sektöre öncülük ederken akıllı cihazlar arasında daha bağlantılı bir deneyim elde edilmesine yardımcı olacak Mi Smart Hub’ın beta sürümüyle birlikte geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mi Smart Hub, kullanıcıların müzik, ekran ve hatta uygulamalar gibi içerikleri birden fazla cihazda sorunsuz bir şekilde paylaşmalarına ve basit bir hareketle yakındaki cihazları bulabilmelerine olanak tanıyor.

MIUI 13, bağlantının yanı sıra daha fazla kişiselleştirme için önemli özellikler içeriyor. Yeni pencere öğeleri, dinamik duvar kağıtları ve daha fazlasıyla benzersiz bir işletim sistemi deneyimi sunuyor.”

MIUI 13 yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display