reklamı kapat

POPÜLER

MOBA savaşlarında biraz geçmişe gidelim: Dota 2 vs League of Legends [Video]

Hemen cellallenmeden önce sizi haberimizi okumaya davet ediyoruz. Artık hemen her firma bir MOBA‘ya sahip olmazsa hatırı kalacak pozisyona gelmişken, aslında MOBA dünyasını avucunun içine almış iki büyük isim var. Dota 2 ve League of Legends‘ın bu gerilimli pazarda birbirleriyle karşılaştırılıyor olması ise kaçınılmaz. Peki ama bu karşılaştırmayı yaparken ne kadar objektifiz?

Bu tarz karşılaştırmalar aslında sadece MOBA’lar için değil hemen hemen bütün oyunlar için geçerli. Hatta karşılaştırma yaparken oyunların aynı tür olmasına bile ihtiyaç duymayan hayranlar var. Dota 2 ve League of Legends için ise durum, karşılaştırmaktan ziyade “en iyisi benim oynadığım” çabasına dönmüş durumda ki bu noktada tartışmaların yavaş yavaş anlamını yitirdiğini görmek de çok güç değil.

Bu kadar çok hayranı olan iki büyük oyunun talihsiz savaşına dahil olma niyetinde değiliz elbette. Oyun oynamanın bir keyif işinden çıkıp, gerilime dönüştüğünü görmek bizi ziyadesiyle üzüyor. YouTube kullanıcısı gbay99‘de aynı hisleri paylaşıyor olacak ki iki serinin geçmişini anlatan bir video hazırlamış. Belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ancak bu video tek bir tarafın haklılığından ziyade olayların gelişim sürecini anlatma adına güzel bir giriş çalışması olmuş diyebiliriz.

gbay99 bununla yetinmemiş. Sahip olduğu bilginin çok da yeterli olamayacağını ve tabii ki yaklaşık 10 dakikalık bir videoya her şeyi sığdıramayacağını düşünerek açıklamalarda oyunların geçmişi ile ilgili bilgi alabileceğiniz siteleri de eklemiş. Üstünlük kurma çabasına girmeden sakin sakin iki oyunun geçmişini konuşabilir miyiz dersiniz?

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“MOBA savaşlarında biraz geçmişe gidelim: Dota 2 vs League of Legends [Video]” için 2 cevap

  1. asd dedi ki:

    Dota 😛

  2. Abdullah dedi ki:

    Leage of Legends’in işi oldukça zor Dota 2’nin arkasında valve gibi bir güç var.