reklamı kapat

POPÜLER

Valve, Dota 2’den ayda 18 milyon dolar kazanıyor

Dünyanın MOBA türündeki en popüler oyunlarından biri olan ve sunucularında devamlı olarak binlerce kullanıcıyı ağırlayan Dota 2‘nin aylık kazancı dikkat çekici.

Açıklanan rakamlara göre Dota 2, ayda tam 18 milyon dolar kazanç elde ediyor. En büyük rakibi League Of Legends ise bu rakamı yalnızca 5 günde görmeyi başarıyor. League Of Legends‘in ayda elde ettiği kazanç ise 123 milyon dolara ulaşıyor. Bu rakamlara bakıldığında Dota 2’nin büyük bir farkla geride kaldığı ve bu alanda LoL’ün çok önde olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Dota 2’nin kazancını değerli kılan, iki yapımın oyun içi alımlarının son derece farklı olması. Çünkü LoL’de oyun içi eşyaların ve kıyafetlerin yanı sıra karakterleri de satın almak gerekiyor. Dota 2’nin ise tüm karakterleri ücretsiz olarak sunuluyor ve istenirse hiçbir para vermeden oyunun tüm özelliklerinden faydalanmak mümkün oluyor. Bu da Dota 2’nin 18 milyon dolarlık kazancı sadece karakterleri kişiselleştirmeye yarayan ve oynanışa hiçbir etkisi bulunmayan eşyalardan elde ettiğini gösteriyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Valve, Dota 2’den ayda 18 milyon dolar kazanıyor” için 2 cevap

  1. Engin dedi ki:

    Daha fazlasınıda kazanabilir ama bence en iyisini yapıyor. Ben beta günlerinden beri oynuyorum yaklaşık 3k saat oyunum var. 1 lira harcamadım üstüne gelen itemleri satarak başka oyunlar aldım. Gerçek bir ücretsiz oyun. Hiç para harcamadan herkesle eşit şekilde oynayabiliyorsun.

  2. mehmet dedi ki:

    oyunun kralı başka oyun tanımam konsollarda dahil hiçbiri dota 2 den aldığım keyifi vermiyor.