reklamı kapat

POPÜLER

solo

solo

solo

solo

Duetto

Duetto

speaker

Mobil cihazlardan bağımsız müzik akışı sağlayan hoparlör [Video]

Cambridge SoundWorks ve Tivoli Audio’nun kurucusu Tom Devesto yeni hoparlörlerini duyurdu. Kickstarter üzerinden fon desteğini toplamaya başlayan Devesto, Como Audio Solo ve Duetto adı verilen hoparlörlerini kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Tasarım açısından Tivoli’nin radyolarına oldukça benzeyen hoparlörler herhangi bir mobil cihaza ihtiyaç duymadan popüler müzik servislerinden akış sağlayabiliyor.

Ahşap malzemeden üretilen Solo modeli odayı dolduracak güçte bir ses üretiyor. Duetto modeli ise Solo’ya kıyasla daha güçlü ses performansı vadediyor. 20 binin üzerinde internet radyosunu dinlemeye imkan sağlayan hoparlörler dahili FM radyoyu bünyesinde barındırıyor. Başta Bluetooth olmak üzere DLNA W-Fi ve NFC gibi bağlantılara destek veren hoparlörler, hem mobil cihazlar için geliştirilen uygulama hem de kutu içeriğinden çıkan uzaktan kumanda sayesinde kontrol edilebiliyor. Como Audio Solo modelinde 2,8 inçlik  renkli ekran yer alırken, Duetto modelinde 3,2 inçlik renkli ekran bulunuyor.

Como Audio Solo ve Duetto’nun üretim bandına girebilmesi için toplamda 50 bin dolar fon desteği toplaması gerekiyor. Bugüne kadar yaklaşık 35 bin dolar fon toplayan şirket, yeterli bağışı toplayabilirse Como Audio Solo’yu 175 dolardan, Duetto’yu ise 275 dolardan ekim ayında satışa sunacak.

VİDEO