reklamı kapat

POPÜLER

Mobil hat abonelik başvuru işlemleri için E-Devlet müjdesi

Mobil hat abonelik başvuru işlemleri için sevindiren E-Devlet haberi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hayatını oldukça kolaylaştıran E-Devlet sistemine yeni bir hizmet daha eklendi. Mobil hat abonelik başvuru işlemleri artık çok daha kolay.

Kısa süre önce resmi olarak yapılan açıklamaya göre mobil hat abonelik başvuru işlemleri artık E-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Şimdilik Turkcell ve Türk Telekom için aktif edilen sistem, yeni mobil hat başvurularını hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor. Kişilere uygun gördükleri / boşta olan telefon numaralarından seçme şansı tanıyan sistem, direkt olarak başvuru sayfasından tarife belirlenmesinin de önünü aralıyor. Aylık ücretlerin açıkça gösterildiği mobil hat abonelik başvuru işlemleri, E-Devlet ve tüm vatandaşlar için gerçekten çok iyi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

e-Devlet şifresi nasıl alınır?

Eğer halen giriş için şifrenizi almadıysanız süreç oldukça kolay şekilde işliyor. Şifrenizi içeren zarfınızı PTT Merkez Müdürlüklerinden üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebiliyorsunuz. Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil ediliyor. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması gibi durumlarda ise PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödenmesi gerekiyor. Bu durum milyonlar kişinin başına geliyor. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu bulunmuyor. Bu faydalı sistemin sunduğu tüm imkanlar ise burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için çıkan yeni video