reklamı kapat

POPÜLER

Monster Notebook

Monster Notebook, CES 2024’te Intel ARC ekran kartlarını gösterdi

 - Güncelleme: 10 Ocak 2024 15:19

Ürün gamı son yıllarda oldukça büyüyen yerli üreticilerden Monster Notebook, CES 2024’te Intel ARC serisi ekran kartlarını gösterdi.

Bu konuda firmadan yapılan açıklamada, “Monster ekran kartları oyuncularla buluşmak için gün sayıyor ” denildi ve ayrıca şunlar aktarıldı: “Monster Notebook laptop ürün serilerinin yanı sıra 2024 yılı içerisinde satışa sunmayı planladığı ekran kartlarıyla da CES’e damga vurdu. Markanın ilk kez Intel ARC serisi Monster Intel Arc A770 16GB ve Monster Intel Arc A750 8GB ekran kartlarının görücüye çıktığı teknoloji fuarında, yeni ürünleriyle dikkatleri üzerine çekti. Intel XeSS teknolojisiyle rekabetçi oyunlarda 2K çözünürlüğe kadar yüksek performans elde etmeyi sağlayan ürünler, oyun deneyimini farklı bir boyuta taşırken XMX teknolojisi sayesinde de görüntü işleme sürelerinin kısalmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, ARC serisi Monster Intel Arc A770 16GB modelinde RGB ışıklandırma seçeneği de bulunuyor.” Şirket CES 2024 hakkında şunları da paylaştı:

“Monster Notebook, yeni 14. Nesil Intel Core Meteor Lake ve Raptor Lake Refresh işlemci mimarisine sahip, yapay zekâ teknolojisiyle yüksek performansı mümkün kılan ürün serilerini teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu. Tanıtılan ürünlerden Tulpar T6 V1.2 Intel’in en son işlemci mimarilerinden biri olan Raptor Lake Refresh Core I9 14900HX’e sahip olarak geliyor. 16 inç 2K çözünürlük ve 165Hz tazeleme hızına sahip ekran paneli ve 12GB Nvidia GeForce RTX 4080 ekran kartıyla kullanıcılara benzersiz bir oyun deneyimi sunuyor. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Monster Notebook Kurucusu ve CEO’su İlhan Yılmaz, “Kullanıcı odaklı bakış açımızla sektörde ilkleri ve yenilikleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Tüketici elektroniği alanında dünyadaki en önemli etkinliklerin başında gelen Consumer Electronics Show’da global teknoloji üreticisi Intel ile beraber ikinci defa yer almak bizler için heyecan verici. 23 yıllık tecrübemizden aldığımız güçle ilk defa bir ekran kartı geliştirmemizin global yolculukta oldukça önemli bir gelişme olduğunu düşünüyoruz. Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza devam ederken bu yatırımlarımızın karşılığını aldığımızı söyleyebilirim. CES 2024’te ürünlerimize gösterilen yoğun ilgi bunun en büyük göstergesi” dedi.

Ürün stratejileri hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Monster Notebook olarak ürün stratejimizde; tasarım, inovasyon, performans ve müşteri memnuniyeti olarak 4 vazgeçilmez kriter sayabiliriz. Bu kriterler doğrultusunda oyun deneyimini zenginleştiren notebook ve aksesuar ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz. Oyun oynanan her platforma yönelik geliştireceğimiz ürünlerle, oyunculara hem zengin bir ürün portföyü hem de farklı bir deneyim sunmayı planlıyoruz. Global teknoloji üreticileriyle yaptığımız iş birlikleriyle markamızın gücünü dünyanın pek çok noktasında duyuracağımıza eminiz. Hedefimiz, global bir teknoloji markası olmak.” şeklinde sözlerine devam etti.

Monster Notebook imzalı ekran kartı yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition

İLGİLİ HABERLER