reklamı kapat

POPÜLER

Monument Valley

Monument Valley Android’de korsana yenik düştü

2014’ün en başarılı mobil oyunlarından biri olan ve iOS platformunda en çok indirilenler listesinden hiç düşmeyen Monument Valley, Android platformunda korsan indirmelerin kurbanı oldu.
Us Two‘un açıklamasına göre şu anda Play Store’da 3,99 dolara satışta olan yapımın indirmelerinin yüzde 95‘i illegal yollardan yapılmış. Bu da demek oluyor ki eğer oyun 100.000 adet indirilmişse, Google’ın kesintilerinin ardından şirketin ettiği kar yalnızca 20.000 dolar oluyor. İndirmelerin tamamı yasal olsaydı şirket bu satışlardan toplamda 400.000 dolardan fazla kar elde edebilirdi. Firmanın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya bakılırsa UsTwo zaten böyle bir sonuç bekliyormuş. Ancak oranın bu derece yüksek olması şirketi de biraz şaşırtmış durumda.

Android cephesinde durum böyleyken iOS’un da korsan kullanım oranlarında yükselme olduğu göze çarpıyor. Apple bu konuda ne kadar sıkı bir koruma sağlasa da açıklanan bilgilere göre Monument Valley’i iPhone ve iPad’e indiren kullanıcıların yalnıza yüzde 40’ı orijinal oyuna sahip. Geriye kalan yüzde 60’lık kesimin ise oyunu korsan olarak edindiği belirtiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Monument Valley Android’de korsana yenik düştü” için bir cevap

  1. ismail dedi ki:

    Google play store’da gördüğünüz rakam gerçek satış rakamını göstermektedir. Korsan indirmeleri bu 100.000 rakamının içinde göremezsiniz. Zaten bu çapta bir oyunun korsanıyla 100.000 olması imkansızdır. Bir oyun şirketi sahibi olarak size bu bilgiyi vermek istedim. Oyunun gerçek indirmesi korsanla beraber 2 milyonu buluyor. Haberi düzeltmeniz dileğiyle. Kolay gelsin.