reklamı kapat

POPÜLER

Monument Valley 14 milyon doları geride bıraktı

Mobil platformların en beğenilen oyunlarından biri olan ve çıkışının üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen rağbet görmeye devam eden Monument Valley‘in bu zamana kadar elde ettiği gelir miktarı açıklandı.

2015 yılının başından bu yana oyunun elde ettiği gelirleri açıklamaya başlayan usTwo, son olarak toplam geliri paylaştı. Yapılan açıklamaya göre Monument Valley, 2014 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana toplamda 14 milyon dolar gelir elde etmiş durumda. Tabii bu gelirlerin bir kısmı oyunun geliştirilmesi için gereken masraflara gitse de yine de kazanılan paranın epey yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Ayrıca yalnızca bir oyundan bu kadar yüksek gelir elde edilebilmesi, mobil oyun piyasasının ne denli geliştiğini de gözler önüne seriyor.

26 milyondan fazla indirilen oyunun 21 milyonunun yapımın ücretsiz olarak sunulduğu dönemde indirildiği ifade ediliyor. En çok gelir elde edilen dönemin ise 2015’in mart ayı olduğu belirtiliyor. Söz konusu dönemde 70 bin dolar gelir sağlandığı dile getiriliyor. Eğer hala oynamadıysanız iOS ve Android cihazınız üzerinden oyunu satın alarak oynamaya başlayabilirsiniz.