reklamı kapat

POPÜLER

Morgan Freeman’lı Türk Hava Yolları reklamı gün yüzüne çıktı [Video]

Türk Hava Yolları’nın Oscar Ödüllü oyuncu Martin Freeman ile reklam anlaşması yaptığını geçtiğimiz ay duyurmuştuk. Merakla beklenen bu tanıtım filmi Super Bowl 2017 dolayısıyla gün yüzüne çıktı. Amerika’nın en çok izlenen televizyon etkinliğinde gösterilen bu reklamın ortalama 800 milyon kişi tarafından seyredildiği düşünülüyor.

Bildiğiniz gibi Türk Hava Yolları son yıllarda başarılı reklam çalışmalarına imza atmayı sürdürüyor. Geçtiğimiz sene Batman v Superman: Dawn of Justice filmine sponsor olan firma alışılmışın dışında tanıtımlarla izleyici karşısına çıkmıştı. Burada Bruce Wayne ve Lex Luthor’un şehirleri Gotham ile Metropolis’i tanıttığına şahit olmuştuk. Ben Affleck‘in de rol aldığı reklam kurgusal bir paroladan yola çıkmış ve “Gotham ve Metropolis’e seferler başladı” mesajını iletmişti. Türk Hava Yolları şimdi de Morgan Freeman‘ın yer aldığı yeni tanıtım filmiyle adından söz ettiriyor.

5 Şubat‘ta gerçekleşen Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nin final maçı olan Super Bowl’da gösterilen reklamın Amerika’nın yüzde 48’ine ulaşması amaçlandı. THY marka imajına büyük katkı sağlayacağını umduğu bu reklam için Freeman’a 1 milyon 200 bin euro ödedi. Sonunda gün yüzüne çıkan reklam filmi “Bu gezegeni keşfetmek istiyorsanız, sizi istediğiniz yere götürmeye hazırız.” sloganıyla yola çıkıyor. Bizlere Türk Hava Yolları’nın konforunu tadan Morgan Freeman eşlik ediyor. İlgi uyandıran bu reklamı haberimizin girişinde bulabilirsiniz.