reklamı kapat

POPÜLER

Mortal Kombat Komplete Edition incelemesi

KÖPRÜDEN ÖNCE SON ÇIKIŞ MORTAL KOMBAT, ARTIK ESKİMEYE BAŞLAYAN BİR SERİYİ YENİDEN TOPARLAYIP OYUNCULARIN BEĞENİSİNE SUNMUŞTU. OYUN HEMEN HEMEN HERKESİN BEĞENİSİNİ KAZANMIŞ VE BİRÇOK PLATFORMA BİRDEN ÇIKMIŞTI. ŞİMDİ SIRA PC’LERE GELDİ; HEM DE TÜM İNDİRİLEBİLİR İÇERİKLE BİRLİKTE

Bir zamanların efsane oyunu ve Street Fighter’ın biricik rakibi Mortal Kombat. Yıllar içinde eskimeye ve popülerliğini yitirmeye başlamıştı ki serinin yaratıcısı Ed Boon olaya el koydu. Seriyi yeniden başlattı ama en önemlisi oyun yapısını köklerine geri döndürdü. Animasyonlardan, hikayeye kadar neredeyse dört dörtlük bir yapım olarak karşımıza dikilen Mortal Kombat şimdi PC sahipleri için geliyor. Hem de ne gelmek… Oyun için çıkmış irili ufaklı ne kadar indirilebilir içerik varsa, hepsi bu paketin içinde bulunuyor. Ekstra karakterler, kostümler vs… Kısacası, oyunu henüz oynamamış, denememiş olanlar varsa Mortal Kombat Komplete Edition’a başlamanın tam sırası. Tüm bu ekstralar dışında oyun zaten, bir dövüş oyununun vereceği tüm içeriği fazlasıyla veriyor. Sadece bir dövüş oyunu olarak değil, hikaye modu, tonla mini oyun seçenekleri ve Mortal Kombat evrenini sevenler için özel olarak hazırlanmış sürprizleriyle Mortal Kombat tam bir içerik hazinesi.

KAN VE GÖVDE İLİŞKİSİ
Yaklaşık iki yıl önce çıkmış olan Mortal Kombat aklımızı başımızdan almıştı. Zamanında birazcık oynayabilmek için arcade salonlarında sıra beklediğimiz oyun, göze hiç bu kadar güzel görünmemişti. Özlediğimiz tüm Mortal Kombat karakterleri karşımızdaydı ve en önemlisi, serinin yeniden doğuşuna şahit oluyorduk. Mortal Kombat, oyunun hikayesini baştan alıyor, tüm karakterlere ve öyküye şöyle bir çeki düzen veriyordu. Artık tüm bu güzelliklerden PC oyuncuları da yararlanabilecekler. Oyundan alacağınız keyfi artırabilmeniz için mutlaka bir gamepad edinmenizi tavsiye ederiz. Yine de emektar klavyeniz her zaman iş görüyor. Bunun dışında oyunda tüm ekstra karakterler açık durumda. Yani Rain ve Kenshi gibi sonradan indirilebilir içerik olarak gelen karakterlerle hemen oynamaya başlayabiliyorsunuz. Bunca yıl bekledikten sonra tüm bunlara bir anda kavuşmak bir oyuncu için son derece heyecan verici. Bunlar dışında oyunun tüm ekstra özellikleri de yerli yerinde duruyor. Oyun devasa içeriğiyle bir yıl rahat rahat oynanabilir.

BİTMEYEN İÇERİK
PC oyuncuları son yıllarda popüler oyunlara sürekli geç ulaşıyor ancak ulaştıkları versiyon hep en iyisi oluyor. Hem içerik hem de teknik anlamda PC sürümleri genelde daha iyi oluyor. Mortal Kombat Komplete Edition da bir istisna değil. İki yıldır oyun için gelen ne kadar ekstra içerik varsa, hepsi bu sürüm içerisinde var. Henüz Mortal Kombat oynamamış PC sahipleri gerçekten çok şanslı. Bu yazı biter bitmez hiç beklemeden Steam üzerinden oyunu alabilirler. Bu satırlar yazılırken, oyun sadece Steam üzerinde vardı. Ağustos’un ilk haftası gibi oyunu raflarda da bulabileceksiniz.