reklamı kapat

POPÜLER

Moto Guzzi yeni yol canavarını görücüye çıkardı [Video]

İtalyan motosiklet devi Moto Guzzi yeni cruiser modeli MGX-21 Flying Fortress‘i tanıttı. Daha önce EICMA 2014’te prototip olarak karşımıza çıkan motosiklet, seri üretim versiyonuyla Amerikan cruiser üreticilerine bu kez daha büyük korku salıyor.

Çoğu Moto Guzzi modeli gibi gösterişli, çarpıcı, agresif görünen Flying Fortress, karbon fiber malzemenin bol keseden kullanıldığı simsiyah iri gövdesiyle dikkat çekiyor. Genellikle süpersporlardan alıştığımız karbon fiber sayesinde motosikletin 16 kg hafifletildiği belirtiliyor. 341 kiloluk cruiser için bir şey ifade etmeyebilir ancak görüntü olarak çok şey kattığı kesin. Deponun altından fırlayan kırmızı renkli göz alıcı silindirlerin ve Brembo frenlerin de bunda payı büyük. Son olarak yarasa biçimindeki ön karenaj tasarımı da İtalyan aykırılığını vurgulayan bir başka detay.

California modelinin 1400 cc’lik V-Twin motorunu kullanan MGX-21 Flying Fortress, 97 beygir güç ve 121 Nm tork üretebiliyor. Çift kanallı ABS sistemiyle desteklenen canavar, Brembo’nun dört pistonlu frenleriyle dizginlenebiliyor. 20,5 litre yakıt deposuna sahip olan motosikletin yakıt tüketim değerleri ve fiyat bilgileri henüz açıklanmış değil.

VİDEO