reklamı kapat

POPÜLER

Toyota FJ Cruiser

Arazi karakterinden bir asfalt canavarı doğuran Toyota FJ Cruiser projesi

Filipinler merkezli bir ekip tarafından hayata geçirilen Toyota FJ Cruiser projesi son yıllarda gördüklerimizden ciddi oranda ayrılıyor.

Özellikle Ford Bronco‘nun geri dönüşünün resmileşmesiyle birlikte uzun yıllar götürdükleri rekabetin ikinci başrolü olan Toyota FJ Cruiser da tekrar sık sık gündeme geldi. Markanın bu zamana kadar ürettiği tüm modellerden ayrılan dinamikleriyle hafızalarımıza kazınan model bugün hala kendine has bir kullanıcı kitlesine sahip. Arazi meraklılarının modifikasyon projelerine de sık sık alınan F Cruiser için Filipinler’den gelen bu örnek son yıllarda gördüklerimizden ciddi oranda ayrılıyor. Görünüm olarak araca daha önce çok rastlamamış bir yapıyı gönderen projeyle bir arazi canavarının asfalt SUV’sin dönüşüne şahit oluyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Toyota FJ Cruiser projesi

Bu özel FJ Cruiser, Atoy Customs isimli bir tuning şirketinin imzasını taşıyor. Projeyi biraz önce bahsettiğimiz farklı noktaya konumlandıran şeyse yolda gördüğümüz çoğu off-road odaklı geliştirmelerin yerine, crossover’a daha yakın dinamiklerin kullanılması. Bu vesileyle en belirgin değişiklik, Tein Endura Pro + amortisörler ile tamamlanan KYB Xtage 40 mm indirme yaylarının takılmasıyla gerçekleşmiş. Bununla birlikte ızgaraya dahil edilen ralli farlarının yanı sıra; karbon fiber çamurluk kaplamaları, karbon arka spoyler ve arka difüzör gibi parçalar da görsel bir şenliğe yardımcı oluyor. Kokpitte ise GReddy direksiyon simidi, koltuklar ve ses sistemi yapılan değişiklikler arasında. Aracın 4.0 litrelik V6 motorunda ise yazılım ve mekanik parçaları üzerinden görünümü destekleyici değişimlerin yapıldığı da detaylara yansıyor.

İlginizi çekebilir

Bisikletle SUV’yi harmanlayan Karoq Velo